Avatar uživatele
iceT

Brigadnik,smlouva-pokud jsem zamestnana jako brigadnik,mela bych mit i smlouvu nebo papir s dohodou o zamestnani?

Pokud jsem jako brigadnik plati mi zamestnavatel zdravotni pojisteni?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, cukrar před 4992 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cukrar

V naší firmě si domluvím s brigádníkem kolik mu dám na dlaň čistého a 30 minut před koncem brigády mu částku vyplatím.
Dohoda o vykonané práci, platí jen 15% daň.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

1. SMLOUVA, DOHODA

  • musí být vždy písemná
  • existují sice právní vychytávky, kdy pracovní poměr může vzniknout i bez písemné smlouvy, ale to bych teď neřešil…

2. ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

  • drtivá většina zaměstnavatelů se s brigádníky snaží uzavřít dohody o provedené práce, kde NENÍ povinnost odvádět zdravotní ani sociální pojištění
  • pokud, ale uzavře brigádník běžnou pracovní smlouvu (např. na dobu určitou), tak v tomto případě se pojištění odvádí

To cukrar:
Pokud brigádník podepíše růžové prohlášení (což nejspíš udělá, protože v daném roce nejspíš u jiného zaměstnavatele prohlášení nepodepsal), tak se nebude platit ani ta 15% daň, protože ji ´sežere´ sleva na poplatníka 🙂


To pondeli:

„daní se 10%“
…nemáte pravdu

„pokud jste již zaměstnána,je to souběžné zaměstnání a platí se vše“
…pokud ale u druhého zaměstnavatele uzavřete jen DPP, tak není pravda, že „se platí vše“

„pokud jste na mateřské,hlásí se toto na sociálce“
…toto ale není pravda, klidně může být souběh PPM a mzdy za prac.smlouvu či DPP (podmínka je jediná, že se nesmí jednat o totožného zaměstnavatele)

„dohoda o provedení práce v rozsahu 100 hodin“
…limit hodin je 150, takže zase vedle 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pondělí

pokud jste student,píše se dohoda,daní 10% a neplatí se pojištění,
pokud jste již zaměstnána,je to souběžné zaměstnání a platí se vše,pokud jste nezaměstnaná nebo na mateřské,sepisuje se smlouva a hlásí se toto na pracák,nebo sociálku,je tam sle podmínka maximální čásky,
A poslední,může být sepsaná dohoda o provedení práce v rozsahu 100 hodin,za určenou sumu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek