thetom96

Mám nárok na 100% příplatek o svátcích, i když jde o brigádu?

Čau, mam brigádu a ve smlouvě mam různé příplatky za noční a víkendy ale nemam tam nic o svátcích.

Mam nárok na 100% příplatek o svátcích?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud to nemáš ve smlouvě, tak nic nedostaneš. Zákoník práce v pragrafu 115 říká:
„Za dobu práce ve svátek přísluší zaměstnanci dosažená mzda a náhradní volno v rozsahu práce konané ve svátek.“

Další odpovědi
ivzez

Co míníte „brigádou“ (tento pojem zákoník práce nezná)?

V případě pracovní smlouvy máte za práci ve svátek
nárok na náhradní volno nebo na příplatek 100 %.

V případě DPP/DPČ není nárok na příspěvek ani volno.

Kamilovo

Ahoj, práci o svátchích máš ze zákona ohodnocenou o 100% víc, než normálně. Víc si o tom kdyžtak přečti na https://www.1job­.cz/prispevek/jak-se-plati-prace-ve-svatek. Pokud ti to tedy zaměstnavatel nedává, určitě si někde běž stěžovat, protože porušuje zákon.

Rokio

Za práci ve svátek je vždy stoprocentní příplatek.