carli50

Může si starobní důchodce při brigádní činnosti vydělat asi 30 tisíc za rok a neodvádět daně a zdravotní pojištění?

Jsem starobní důchodce, mohu si při brigádní činnosti vydělat asi 30 tisíc za rok a neodvádět daně a zdravotní pojištění?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ano, vychází to 2,500Kč měsíčně, ZP ani SP se neodvádí a pokud podepíšeš prohlášení a uplatníš slevu, neplatíš ani daň.

Kura

Nejedná se o 30 000 kč ročně, ale o 20 000 kč ročně. Samozřejmě se bavíme o legální brigádní činnosti. Částka do 20 000 kč ročně se nedaní. Pokud je částka vyšší a nepřiznáte ji, dopouštíte se krácení daně, což je trestné a nic neznamená to, že si toho nikdo nevšimne rok, dva, tři. Za 10 let Vám to spočítají i s úrokama.