odik

Bramborový salát z polévkové zeleniny?

Koukám jaká se dává do bramborového salátu zelenina (mrkev, celer, petržel). Mám v mrazáku koupenou (na malinké kostičky nakrájenou) polévkovou směs stejného složení. Zkoušeli jste to někdo? Jen ji trochu povařit. Bramborového salátu dělám jen malé množství.

Nejlepší odpověď
annas

Někdy přidávám čerstvou povařenou zeleninu, když spěchám, tak mraženou. Používám želeninu pod svíčkovou nakrájenou na kostičky.

Jindy připravuji salát bez zeleniny, jen s okurkami, cibulí a přidávám hodně zelených natí.

Postup je iv tomto receptu, ale připravuji bez majonézy. Tu nahrazuji jogurtem nebo zakysanou smetanou – prodává se tatarská omáčka ze zakysané smetany.

„Mraženou zeleninu asi 8 minut povaříme, scedíme, propláchneme studenou vodou a přidáme k bramborám“

Zdroj: http://ona.id­nes.cz/klasic­ky-delikatni-bramborovy-salat-dvz-/recepty.aspx?c=A111109­_114514_recep­ty_jid

Další odpovědi
Drap

Proč ne. Nemělo by to ničemu vadit. Přeji dobrou chuť.

gecco

Přiznám se, že používám jen čerstvou zeleninu, takže přímou zkušenost nemám – ale obával bych se, že ta mražená bude hodně měkká…

iceT

Povařila jsem tuto směs v láku z okurek, protože hotová sterilovaná mi nechutná, je v ní moc tvrdý hrách.

chachar1922

Nezkoušela jsem to. Asi to můžeš povařit a bude to stejné.

zjentek

Ano, brambourový satát se dělá také z kořenové zeleniny ..zase jedna z otázek, kdy odpovědi byly skoro dřív než dotaz ;(

odik

Pro příští generace: Není to jako z čerstvé zeleniny, ale pro malé množství salátu je to dostatečně dobře použitelné.

odik

gecco: U nás v zelenině prodávají celer celý a při množství salátu by mi tak 2/3 zbylo … a skladovat to pak v mrazáku nechci – to už tam mam tu polévkovou směs.

gecco

Jasně…
😉
Ale taky můžeš udělat celerové řízky – jsou, ač se to nezdá, docela dobré…
😉