Bronzový

Bramborový salát z polévkové zeleniny?

Koukám jaká se dává do bramborového salátu zelenina (mrkev, celer, petržel). Mám v mrazáku koupenou (na malinké kostičky nakrájenou) polévkovou směs stejného složení. Zkoušeli jste to někdo? Jen ji trochu povařit. Bramborového salátu dělám jen malé množství.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Někdy přidávám čerstvou povařenou zeleninu, když spěchám, tak mraženou. Používám želeninu pod svíčkovou nakrájenou na kostičky.

Jindy připravuji salát bez zeleniny, jen s okurkami, cibulí a přidávám hodně zelených natí.

Postup je iv tomto receptu, ale připravuji bez majonézy. Tu nahrazuji jogurtem nebo zakysanou smetanou - prodává se tatarská omáčka ze zakysané smetany.

"Mraženou zeleninu asi 8 minut povaříme, scedíme, propláchneme studenou vodou a přidáme k bramborám"

Zdroj: http://ona.idnes.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

Proč ne. Nemělo by to ničemu vadit. Přeji dobrou chuť.

Zlatý

Přiznám se, že používám jen čerstvou zeleninu, takže přímou zkušenost nemám - ale obával bych se, že ta mražená bude hodně měkká...

Zlatý

Povařila jsem tuto směs v láku z okurek, protože hotová sterilovaná mi nechutná, je v ní moc tvrdý hrách.

Bronzový

Nezkoušela jsem to. Asi to můžeš povařit a bude to stejné.

Zlatý

Ano, brambourový satát se dělá také z kořenové zeleniny ..zase jedna z otázek, kdy odpovědi byly skoro dřív než dotaz ;(

Diskuze k otázce

Bronzový

odik

Pro příští generace: Není to jako z čerstvé zeleniny, ale pro malé množství salátu je to dostatečně dobře použitelné.

Bronzový

odik

gecco: U nás v zelenině prodávají celer celý a při množství salátu by mi tak 2/3 zbylo ... a skladovat to pak v mrazáku nechci - to už tam mam tu polévkovou směs.

Zlatý

gecco

Jasně...
;-)
Ale taky můžeš udělat celerové řízky - jsou, ač se to nezdá, docela dobré...
;-)

Zajímavé otázky v kategorii Jídlo a vaření

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.