Brali byste, aby papírové padesátky a dvacky úplně nahradily ty kovové?

Osobne bych to ocenil. Nevim proc se stahly z obehu. Ty neustale drobne po kapsach a v narvane penezence mi lezou na nervy. Snazim se davat u pokladen tak, aby mi vracela co nejmin drobnych. Tak at nechaji jen 10koruny a mensi a pak se to aspon trochu zlepsi. A nic se podle me nestane, pac i do tech automatu na kafe jdou strkat desetikacky. ;)

Odpovědi
Drap

Chtít můžeme cokoli, ale tyto věci neovlivníme.

McArthur

Zrušení papírových dvaceti a padesátikorun je praktické. Až jednou přejdeme na platbu eurem, tak budeme mít naučeno, že 2 € je nejvyšší mince stejně jako 50 Kč.
2 € = 50 Kč
1 € = 20 Kč
50 c = 10 Kč
20 c = 5 Kč
10 c = 2 Kč
5 c = 1 Kč
1 c a 2 c se prakticky nepoužívají.

To, že přepočet přesně neodpovídá, nevadí. Jde o zvyk. I dnes platí, že na dovolené uvidíte v zemích mimo EMU cenovky 50 c, 1 €, 2 € atd. Jiné cenovky se z praktického hlediska nepoužívají.

odik

Dvaceti a padesátikoruny jsou velmi často používané = proto jsou i nejvíc opotřebované. Papír se velmi snadno a rychle zničí a vzhledem k nutným ochranným prvkům a hodnotě se to nevyplatilo = proto se nyní používají už jen kovové, které vydrží daleko déle.

Taky jsem měl raději papírové, ale pokud Vám to tak moc vadí, plaťte kartou …

lexx

budoucnost (odhadem tak 5–10 let) je bezhotovostní platební styk přes virtuální měnu a tam je to jedno…