Bronzový

Brali byste, aby papírové padesátky a dvacky úplně nahradily ty kovové?

Osobne bych to ocenil. Nevim proc se stahly z obehu. Ty neustale drobne po kapsach a v narvane penezence mi lezou na nervy. Snazim se davat u pokladen tak, aby mi vracela co nejmin drobnych. Tak at nechaji jen 10koruny a mensi a pak se to aspon trochu zlepsi. A nic se podle me nestane, pac i do tech automatu na kafe jdou strkat desetikacky. ;)

Odpovědi:

Zlatý

Chtít můžeme cokoli, ale tyto věci neovlivníme.

Bronzový

Zrušení papírových dvaceti a padesátikorun je praktické. Až jednou přejdeme na platbu eurem, tak budeme mít naučeno, že 2 € je nejvyšší mince stejně jako 50 Kč.
2 € = 50 Kč
1 € = 20 Kč
50 c = 10 Kč
20 c = 5 Kč
10 c = 2 Kč
5 c = 1 Kč
1 c a 2 c se prakticky nepoužívají.

To, že přepočet přesně neodpovídá, nevadí. Jde o zvyk. I dnes platí, že na dovolené uvidíte v zemích mimo EMU cenovky 50 c, 1 €, 2 € atd. Jiné cenovky se z praktického hlediska nepoužívají.

Bronzový

Dvaceti a padesátikoruny jsou velmi často používané = proto jsou i nejvíc opotřebované. Papír se velmi snadno a rychle zničí a vzhledem k nutným ochranným prvkům a hodnotě se to nevyplatilo = proto se nyní používají už jen kovové, které vydrží daleko déle.

Taky jsem měl raději papírové, ale pokud Vám to tak moc vadí, plaťte kartou ...

Stříbrný

budoucnost (odhadem tak 5-10 let) je bezhotovostní platební styk přes virtuální měnu a tam je to jedno...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.