sofie101

brali by jste kdyby vám někdo jako brigádu venčil psa?

Je mi 15 a chtěla bych vydělávat peníze, ale o 15ti leté nikde nemají zájem, tak mě napadlo třeba za 10 Kč venčit psy po Praze, něco kupovat pro seniory nebo tak. A chtěla jsem se zaptat takhle lidí, co by na to řekli, jestli to vůbec mám zkoušet… :D děkuji za odpověd :)

Nejlepší odpověď
anonym

Já bych doporučovala spíš tu pomoc seniorům.
Dnes jsou psi téměř členy rodiny a během pracovní doby má každý majitel venčení nebo nevenčení psa nějak vyřešeno. Ne každý človík v 15ti letech zvládne a porozumí si kdejakým psiskem, může se něco přihodit, je to velká zodpovědnost. Navíc bys musela mít asi klíče od cizích bytů.
Nevím jestli jsi natolik zkušená, důvěryhodná a zodpovědná.
Venčení pejsků si můžeš domluvit u nějakých rodinných přátel, psi by tě měli znát, majitelé také a tví rodiče by měli vše nějak posichrovat.
Zkus si dát inzerát třeba do čekárny u lékaře a jistě si najdeš nějaké seniory, kteří tvou pomoc uvítají. Třeba i to venčení pejska.

Další odpovědi
Drap

Nepoptřebuji takovou službu. Psa si venčím sám. Spousta lidí ale takovou službu vítá. Vím o několika lidech kteří si nechávají venčit svého psa studenty, nebo přímo specializovanými firmami. I cena kterou navrhuješ, je velmi přijatelná. Určitě to stojí za zkoušku. Musíš se hodně ptát a dohodnou všechny podmínky.
Přeji ti mnoho úspěchů.

huxa

Osobně nejsem pitomec a když už mám nějakého zvířecího přítele, je to vážně přítel s kterým máme důvěru a také spolu chodíme ven, takže bych jej venčil sám, ale v Praze bys mohla mít úspěch.
S venčením psů by mohl být problém s prostorem a zodpovědností za živého tvora (řekl bych, že i větší než s dítětem) a raději bych se dal na tu „zásilkovou službu pro seniory“.

Hlada

Jsi úžasná. V době, kdy tví vrstevníci hledají cestu, jak přemluvit rodiče, aby jim koupili kdelakou pitomost, která má o tlačítko víc, ty přemýšlíš reálně o skutečném podnikání. Zkoušej a nenech se odradit. Neúspěch k podnikání patří. Nechoď ale do neúměrného rizika. Nápad s nákupem seniorům se mi zdá lepší. Potřebuješ jen peníze na první nákup a riskuješ jen to, že ti někdo nezaplatí, zbyde ti ale zboží. Když se ti bude dařit, nebudeš muset pro všechno do místního obchodu, ale necháš si základní sortiment přivést z řetězce nebo velkoobchodu s patřičným rabatem. Moc ti fandím. Ať se ti daří.

Matthew

:) Když už se jednou rozhodnu pro psa, tak né kvůli tomu aby se o něj staral někdo jiný :) Toť můj názor za mě, ale zase chápu, že někteří lidi jsou s časem v presu a mohli by toho využít, a jak už psal Huxa, v Praze by se to mohlo chytnout ;)