Pokročilý

Boxerská demence

Boxuju závodně už zhruba 8 let. četl jsem že při opakovaných úderech do hlavy hrozí později boxerská demence. co je to ?
Doplňuji:
Bolek : To že jsem si vybral kontaktní sport, při kterém aspoň něco dělám a nesedím na prdeli, jako většina Lidí na světě, znamená že Jsem dement :) ? :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Pokročilý

Je to již v názvu - jde o demenci. U boxu to je tzv. "dementia pugilistica" neb chronická traumatická encefalopatie a pod. Vyskytuje se ale jenom u 15-20% boxeristů a obvykle nastupuje v 12-16 roce kariéry (když to nastoupí dřív, tak je to demence jiná). Je to důsledek chronického poškozování mozku při úderech. Projevy jsou různé - často poruchy řeči, snížení IQ, třes, poruchy paměti, patologická žárlivost, paranoia, explozivita a pod. "Tak trochu magor" je celkem výstižné spojení.

Další odpovědi:

Pokročilý

To znamená, že se ti třeba bude motat hlava, při vážnějších případech budeš omdlývat a mužeš bejt tak trochu "magor" jako ze nebudes vedet která bije :D

Zlatý

mrkni se na Rockyho..

už to že sis vybral tenhle sport by se dalo považovat za první příznak ;)
Doplňuji:
však já jsem si taky vybral kontaktní sport, mezi prdelí a židlí přece taky dochází ke kontaktu, takže jsme vlastně kolegové..

..sportovcíííí.....hajfajf?

Bronzový

larios22: po přečtení těch několika málo vět bych doporučil návštěvu lékaře, aby zjistil, proč čeština (a bolak) dostala na frak.
Obvykle gramatiku nekomentuju, tohle je, mysím, moje zdejší poprvé. Donutili mě k tomu Lidé a Jsem, "Bolek" a malá písmena na začátku vět.

Zlatý

táto choroba sa netýka iba boxerov, ale prakticky všetkých kontaktných športov.
spôsobuje nie iba zoslabenie intelektu, zábudlivosť a znížené sebaovládanie, ale môže prejsť i v smrteľné nebezpečenstvo.

inak súhlasím s bolakom - akýkoľvek šport, kde tečie krv, rozdávajú sa rany a stupňuje sa agresivita nepovažujem za šport, ale za prejavy minimálne úpadku jedinca - aktéra tohto športu.

za dementných by som asi považoval i divákov týchto akože športov.

šport má ukázať schopnosti jedinca pre mimoriadne výkony a nie deštrukciu inej bytosti - to platí i o americkom futbale, zápasení, ale dnes už i o futbale či hokeji, ktoré sa stávajú čím ďalej tým brutálnejšími.

keď chcete aspoň niečo robiť, prečo hneď ubližovať?

Zlatý

Jakýkoli aktivní sport tělo zatěžuje, dejme tomu atletů jsou to klouby,u tebe to bude časem mozek.Viděla jsem video,které simulovalo pohyby mozku v lebce a jeho narážení na leb při opakovaných úderech,sranda to nebyla,ale to přijde,uvidíš.Ne nadarmo se říká "sportem k trvalé invaliditě"
Za druhé nikdo netvrdí,že jsi dement,ale potrefená husa se ozvala,že?

Zlatý

ja boxoval vrcholově. Jde o to rany rozdavat a umet se krýt,ne delat ze sebe boxovaci pytel. To pak samozrejme je lepsi toho nechat.A to co pise Bolak - jsou mnohem nebezpecnejsi sporty jak uz jsem v minuly diskuzi psal,treba rugby,fotbal,hokej..
Doplňuji:
jinak jak je vidět,tak demencí trpí i někteří uživatelé tady ,a to se boxu vyhýbají jak čert kříži..

Pokročilý

Koukni se na Mohameda Aliho ( drive Casius Clay)-asi nejznamejsiho boxera vsech dob. A jak je na tom ? Ma ji, a krome toho jeste parkinsona.

Zlatý

No vidíš, už ji máš.

Diskuze k otázce

Zlatý

mojitek

Knedlik123 : to je úsměvný,ale není to pravda..Ali to nemá z boxu. Všichni co mají demenci nebo parkinsna jsou boxeři? :D Mimoto box apod. je pro chlapy a ne pro zšenštilý submisivní otroky

Zlatý

arygnoc

nie, nie všetci, čo majú parkinsona a sú dementní, sú boxeri.

ale všetci boxeri sú (potencionálnymi) dementmi a parkinsonikmi, chce to iba svoj čas.

submisívny nesubmisívny, to je jedno kto aký je (čo tie boxerské pavúky s hmotnosťou do 60 kg?), ale ide o to, že to nie je šport.

no a pokiaľ je podľa vás chlap ten, čo päsťou rozbije stôl, škoda reči.

Zlatý

mojitek

za 1) Ali by takhle dopadl i kdyby box vůbec neznal a hrál jen šachy,prostě box na to neměl žádný vliv.
za 2) jste úplně vedle-kolik boxerů /bývalých boxerů má parkinsona...?
za 3) je vidět,že o kontaktním sportu nemáte ani páru a vše jen čtete v Aha,Blesku ,Ženě a život apod. Realita je úplně jiná :D
za 4) submisivní /nesubmisivní nemá s váhou vůbec nic společnýho,to snad ví každé děcko
za 5) proč by měl chlap rozbíjet stůl? Ale rozhodně chlap se má chovat jako chlap a v případě potřeby by měl umět ubránit sebe,své blízké...a ne se zesrat z každého tajtrdlíka. Tak asi tak.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.