Klarushka

Bouřka čím to je?

Včera u nás byla ohromující bouřka , tak jak jsem ležela a poslouchala ty rány tak jsem přemyšlela co jse vlatně tak nahoře děje , že to vydava takove rany a blesky ?

Nejlepší odpověď
sobol

Když se potká kladně a záporně nabitý mrak tak nastane výboj ohromného množství energie a vznikne blesk doprovázený zvukovým efektem hromem.

Další odpovědi
Bonifác

Jenom pro doplnění, hrom vznikne při elektrickém výboji (blesk), kdy uvolněná energie z tohoto výboje prudce ohřeje okolní vzduch a ten jak se rychle rozpíná tak hřmí.