sabik11

Bourec morušový má na zadečku vůni,která přitahuje samce bource,jak se tato ,,vůně na zadečku" nazývá ?

Je to na zadečku SAMIČKY ,a samce bource to přitahuje až na vzdálenost 1 km,ale nemůžu si vzpomenout jak se to jmenuje

Nejlepší odpověď
annas

Pohlavním lákadlem samců je feromon bombykol, který vylučuje samička ze zadečkových žláz.

Podle Bourec morušový

Další odpovědi
vrtula

Myslíš feromony?

hanulka11

Bourec morušový, Bombyx mori – motýl z čeledi bourcovitých. Poskytuje přírodní hedvábí; je původem v Číně, kde byl domestikován. Chován již přes 3 000 let; během této doby byla vyšlechtěna celá řada ras, které se od původní divoké formy velmi liší, např. ztratily schopnost létat a jejich housenky nejsou schopny samostatně se živit. Hedvábná vlákna, produkt snovacích žláz housenek umístěných poblíž ústního otvoru, se odvíjejí z kokonů, které si housenka spřádá před kuklením. Z jediného kokonu lze získat přes 1 000 m vlákna. Bourci morušoví jsou používáni také k výzkumným účelům. Pohlavním lákadlem samců

je feromon bombykol, který vylučuje samička

ze zadečkových žláz.
Doplňuji:
http://leccos­.com/index.php/clan­ky/bourec-morusovy