alena1

bourani umakart ve vlastnim bytě

už jsem vám psala ale přišlo mě asi 10-odpovědi a každý piše něco jinak,ptam se znova.MÁM BYT V OS-VLASTNICTVI,BOURALA JSEM POUZE UMAKART A NAHRADILA JSEM TO CIHLAMA,JE TO POSUNUTE O 18-CM,NIC JINEHO,NENI PORUŠENE PŘIČKY ANI NIC,POUZE POUZE JSEM VYHODILA UMAKART A NECHALA TAM DAT IKONKY BÍLE CILHLY KTERE MÁJ 7-CM,TAKŽE OPĚT,NEBOURALA JSEM PŘIČKY ANI NIC JINÉHO,POUZE SE UMAKART VYMĚNIL ZA CIHLI,JA JSEM TO PUVODNĚ VŠE SPEVNILA,.NEHLASILA JSEM TO,MUŽOU MĚ DAT POKUTU?PROSÍM VÁS,NAPIŠTE PRAVDU,ŽÁDNA STATIKITA NEBYLA NARUŠENA,POUZE SCHNILE JADRO ZA CIHLY,DĚKUJI MOC.

Odpovědi
Pájo

Platí, co bylo napsáno. Pokud Vám vlastník domu (zástupce společenství vlastníků bytových jednotek) příjde na kontrolu (obvykle se chodívalo jednou do roka), může Vám dát za renovaci umakartového jádra pokutu , byla-li provedena bez ohlášení (určitě je to právně podchyceno ve stanovách společenství). Pokud nechodí a nikdo to na Vás neřekne, pokutu nedostanete.
Asi nerozumíte zcela… ale jistý jsem si tím, že otázku statiky sama neposoudíte, to by posoudil odborník… vyměnila jste lehké umakartové jádro a těžší tvárnice (asi YTONG) a to je rozdíl. Píšu pravdu.