Miroslavst

Botička-prostředek pro zabránění jízdy při spáchání přestupku.

Může dostat sanitka, která stojí u baráku na zákazu stání botičku? Posádka vozu je v baráku, kde poskytuje první pomoc.
Sanitka v tu chvíli nepoužívá světelnou výstražnou signalizaci.

Nejlepší odpověď
standa

Botičku dostat nemůže…, ale pokutu by řidič zmíněné sanitky teoreticky dostat mohl.

Je pravdou, že „jízda vozidel s právem přednostní jízdy“ musí být doprovázena užitím zvláštního výstražného světla modré barvy (§ 41 silničního zákona)…a sanitka, která stojí v zákazu stání BEZ puštěného majáku toto privilegium ztrácí a řidič může být DEBILNÍM policajtem pokutován.

Rozhodně však ani tento debilní policajt není oprávněn dát na tuto sanitku botičku, což vyplývá ze zákona o Policii ČR.

§ 22a/4.b)
Technických prostředků k zabránění odjezdu vozidla(…)NELZE použít, jde-li o vozidlo, které je viditelně označeno jako (…)vozidlo určené k poskytování ZDRAVOTNICKÝCH SLUŽEB(…)

Zdroj: http://www.prav­nik.cz/uplna-zneni/uz-69.html

Další odpovědi
led

Nemala by dostať botičku, bez predbežného overenia si na dispečingu. Veď každá hliadka má vysielačku (alebo aspoň mobil) a nemajú ju na „roztloukání buráků“
Prepáčte burák, nemyslím vás. 🙂