Boruvková pěna

na pio.táboře jsme dostali vždy po nasbíraných boruvkách pěnu. Nemohu pořád přijít na to z čeho byla.pudink to nebyl, sníh z bílku také ne.ptala jsem se kuchařu také to neví. Víte aspon vy?

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak já jí dělám tak, tvaroh a mléko ušlehám se žloutkem a cukrem a přidám borůvky,,ale ten poměr vám neřeknu,,já to dělám od oka,,,
Doplňuji:
Hanulka byla rychlá, dala mi bodík, já zapomněla napsat, že nakonec se tam dá sníh z bílku,,:-D

Další odpovědi
tom004

Mám jako základní tento převzatý recept,a použiji jahody,borůvky,ma­liny,ostružiny,pros­tě co je.Výsledek je vždy dobrota.

2 bílky,100gr cukru 2 dl šlehačky,50gr práškového cukru,400gr jahod nebo…

Postup

Z bílků a cukru ušleháme tuhý sníh. Vychlazenou šlehačku vyšleháme,přidáme cukr,přidáme rozmixované nebo rozmačkané jahody,nebo…,a ušlehaný sníh. Zlehka vše dobře promícháme,naplníme do pohárů,ozdobí­me,třeba nakrájené jahody,nebo..­...,lístkem máty a doplníme piškoty.Můžeme také použít jako náplň do piškotové rolády.Přeji dobrou chuť.

hanulka11

myslím, že by to mohl být našlehaný tvaroh s cukrem a borůvkami – možná přidali i šlehačku/ale spíš ne / ta se na táborech nepoužívala/