Avatar uživatele
anonym

Boruvková pěna

na pio.táboře jsme dostali vždy po nasbíraných boruvkách pěnu. Nemohu pořád přijít na to z čeho byla.pudink to nebyl, sníh z bílku také ne.ptala jsem se kuchařu také to neví. Víte aspon vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Lucijej před 4531 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Tak já jí dělám tak, tvaroh a mléko ušlehám se žloutkem a cukrem a přidám borůvky,,ale ten poměr vám neřeknu,,já to dělám od oka,,,
Doplňuji:
Hanulka byla rychlá, dala mi bodík, já zapomněla napsat, že nakonec se tam dá sníh z bílku,,:-D

Upravil/a: kropitko

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Mám jako základní tento převzatý recept,a použiji jahody,borůvky,ma­liny,ostružiny,pros­tě co je.Výsledek je vždy dobrota.

2 bílky,100gr cukru 2 dl šlehačky,50gr práškového cukru,400gr jahod nebo…

Postup

Z bílků a cukru ušleháme tuhý sníh. Vychlazenou šlehačku vyšleháme,přidáme cukr,přidáme rozmixované nebo rozmačkané jahody,nebo…,a ušlehaný sníh. Zlehka vše dobře promícháme,naplníme do pohárů,ozdobí­me,třeba nakrájené jahody,nebo..­...,lístkem máty a doplníme piškoty.Můžeme také použít jako náplň do piškotové rolády.Přeji dobrou chuť.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

myslím, že by to mohl být našlehaný tvaroh s cukrem a borůvkami – možná přidali i šlehačku/ale spíš ne / ta se na táborech nepoužívala/

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek