Borová voda obsahuje bór, a proto se jí tak říká? Případně kolik procent bóru tam bývá a k čemu všemu ji lze použít?

Vím, že v lékarně se mě ptá jestli chci borovou vodu do očí. Říkám, že ano. Na co se jinak ještě používá?

Odpovědi
Cenobita

Ano borová voda obsahuje bór, ovšem ne jako prvek, ale jako kyselinu boritou: H3BO3

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kyselina_bo­rit%C3%A1

Kepler

Borová voda je 3 % vodný roztok kyseliny borité s ne příliš silnými antiseptickými účinky. Dá se použít třeba i na akné.