Avatar uživatele
DuplexCz

Na ruce mám útvar, vypadá jako první fáze boreliózy. Nejsem si vědom toho, že bych měl klíště. Může to být borelióza?

Dobrý den, předevčírem se mi na ruce udělal útvar podobající se útvaru v první fázi boreliózy, avšak nejsem si vědom toho, že bych zde měl klíště, maximálně mne zde pokousal komár. Útvar měří ± 3–4 cm. Avšak dnes (po dvou dnech) začal ustupovat a není již téměř vidět. A tak se ptám, jestli by se mohlo jednat o boreliozu, jelikož jsem momentálně na dovolené a návštěva lékaře by zde byla značně komplikovaná. Minimálně by mě zajímalo, jestli by byl moc problém v případě nakažení boreliozou, kdybych návštěvu lékaře odložil na další týden v pondělí, to už budu v ČR. Děkuji za odpověď, s pozdravem P.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz před 2823 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Odpoveď byla označena jako užitečná

"Lymeská borelioza se projevuje nejčastěji do 10ti dnů od přisátí (rozsah 2–30 dní). Klíšťová encefalitida se projevuje po 1–4 týdnech. Ostatní nemoci přenášené klíšťaty jsou velmi vzácné. 🙂

Zdroj: http://www.ule­kare.cz/porad­na-lekare/inkubacni-doba-infekci-po-kousnuti-klistetem-12219

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?DuplexCz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Borelku může přenést i jiný hmyz než klíště. Hned jak budeš v ČR zajdi k lékaři udělá ti test a pak popřípadě nasadí ATB. Léčba je nutná ihned.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek