Bonusy u pojištění vozidla…

Dobrý den, prosím o radu. Manžel si koupil auto na popojíždění do práce,ale je na něj napsáno i rodinné auto,protože já nikdy nebyla vlastníkem a tudíž bych měla drahou pojistku. Může manžel při pojištění toho pracovního auta,využít bonusy za bezeškodní průběh na obě auta? A lze tak učinit i u dvou různých pojišťoven. A kde má zjistit přesný počet měsíců bez nehody? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
mosoj

Bonus se nevztahuje na auto ale na majitele.
Záleží na pojišťovně, ale běžně se to tak dělá, že se dává bonus majiteli na obě auta. Pojišťovna si bezeškodní průběh sama zjistí přes kancelář pojistitelů.
Doplňuji:
cukrar: není třeba to komplikovat.
Ze zákona má povinnost utavřít zákonné pojištění vlastník vozidla a ten také dostává bonus. Je to ale věcí pojišťovny komu ho dá.

Další odpovědi
pokazdejinak

u některých pojišťoven jdou půjčovat bonusy mezi manžely, někde můžete využít dokonce bonus kohokoli z rodiny (bez nějakého provázání, případná nehoda nemá vliv na původního „dárce“ bonusu)
pokud by zůstal pojistníkem manžel, je většinou lepší pojistit oba vozy u jedné pojišťovny – získáte slevu za propojištěnost

cukrar

Jsou pojišťovna, kde dají bonus pro všechny řidiče v domácnosti podle toho nejlepšího řidiče. Tak to mám i já, pro syny.

Mosoji, prosím, majitelem je subjek „A“, provozovatel je subjekt „B“, řidič „C“, zaviní nehodu. Kdo dostane malus? Majitel?

pojištení uzavřel otec pana „C“