Bonusy u pojištění vozidla...

Dobrý den, prosím o radu. Manžel si koupil auto na popojíždění do práce,ale je na něj napsáno i rodinné auto,protože já nikdy nebyla vlastníkem a tudíž bych měla drahou pojistku. Může manžel při pojištění toho pracovního auta,využít bonusy za bezeškodní průběh na obě auta? A lze tak učinit i u dvou různých pojišťoven. A kde má zjistit přesný počet měsíců bez nehody? Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Bonus se nevztahuje na auto ale na majitele.
Záleží na pojišťovně, ale běžně se to tak dělá, že se dává bonus majiteli na obě auta. Pojišťovna si bezeškodní průběh sama zjistí přes kancelář pojistitelů.
Doplňuji:
cukrar: není třeba to komplikovat.
Ze zákona má povinnost utavřít zákonné pojištění vlastník vozidla a ten také dostává bonus. Je to ale věcí pojišťovny komu ho dá.

Další odpovědi:

Bronzový

u některých pojišťoven jdou půjčovat bonusy mezi manžely, někde můžete využít dokonce bonus kohokoli z rodiny (bez nějakého provázání, případná nehoda nemá vliv na původního "dárce" bonusu)
pokud by zůstal pojistníkem manžel, je většinou lepší pojistit oba vozy u jedné pojišťovny - získáte slevu za propojištěnost

Stříbrný

Jsou pojišťovna, kde dají bonus pro všechny řidiče v domácnosti podle toho nejlepšího řidiče. Tak to mám i já, pro syny.

Mosoji, prosím, majitelem je subjek "A", provozovatel je subjekt "B", řidič "C", zaviní nehodu. Kdo dostane malus? Majitel?

pojištení uzavřel otec pana "C"

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 219
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.