Katie

bolí porod hodne nebo málo?

čekám miminko a je mi 22 jsem v sestem mesici a docela se bojim prosim pomožte

Nejlepší odpověď
Deli

Katie,
pracovala jsem jako dula – průvodkyně maminek. Sice už to nedělám, ale mohla bych Vám trochu pomoci, probrat s Vámi Vaše obavy a strach, pokud máte zájem, dejte mi vědět, můžeme si vyměnit pár mailíků, pokud by jste byla z plzeňského kraje, můžeme se i sejít – nabízím Vám tuto pomoc bezplatně.
Mám dvě dcerky, vlastní zkušenost s přirozeným porodem i císařským řezem…

Jde o to, jak to vše budete vnímat Vy, jak se na porod připravíte (nejen cvičení, ale především psychická příprava).
Vystresované maminky vnímají porodní proces bolestivěji, budete-li v pohodě, budete-li vědět jak se s bolestí vyrovnat, jak si při porodu odpočinout, jak si pomoci bez farmakologických tlumičů bolesti přirozeně, můžete mít na příchod Vašeho děťátka na svět hezké vzpomínky.
Ozvěte se mi, ráda se Vám budu věnovat a věřím, že Vám dokáži s Vaším strachem hodně pomoci.

Další odpovědi
anonym

Napsat ze neboli by byla asi hloupost . Ale stresovat se urcite nema cenu. Rikej si , ze jen dnes kolik zen na svete , nebo staci u nas – rodi … proste to vydrzis a casem se na to zapomene . Tak at vse dobre a " rychle " dopadne. 🙂 -iv-

Berušinka

V první řadě moc gratuluju =).
Todle nelze jednoznačně říct. Každý má ten práh bolesti „nastavený“ jinak. Záleží i na postavě, velikosti miminka. Slyšela jsem, že maminky, která pijí malinový čaj, tak se rychleji „otvírají“. Pak jsem slyšela něco i o lněném semínku. Zkus se na to podívat na internet.

hanulka11

Nic se nebojte, bolest přijde, ale ten drobeček za to stojí, až ho sevřete v náručí tak vše půjde stranou, my ženský totiž vydržíme víc… než si myslíme. Tak pusťe obavy z hlavy a těšte se na ty krásné chvíle. Ale věřte, že nic už nebude jako dřív tak si i to těhotenství užívejte .Držím palce ať jste oba zdraví.

greycell

myslím, že dost.

arygnoc

tuhle otázku jsem po porodu (prvním) položil své drahé milované.
Cituji odpověď (omlouvám se za sprosťárny, doufám, že to nesmažou):
„Trhali ti někdy zuby píčou?“

;)

elektrikář

První se dá na cestu vak z plodovou vodou a ta pomáhá otvírat porodní cesty. Dnes se dají použít také lubrikanty pro snadnější proklouznutí.Chce to chodit na cvičení a na školení od asistentky. Když člověk ví co jej čeká. Není to tak nejhorší. Poradí vám v poradně u lékaře kam chodíte na kontrolu.Bez nějaké bolesti to asi nepůjde uvědomte si že se dětská hlaviřka musí protlačit pochvou která má v klidu 3 až 4 cm, Jsou na to utišující léky někdy pomůže nastřižení. Lidské tělo je na to za tisíce let adaptováno. Vše se stáhne do normálu ale ta radost z miminka ta vám dá všecho přežít.
Mám dvě dcerky vážily po porodu 2.70 prstíčky jak nitky.Když mi to drželo pěstičkou za prst.Nádhernej pocit.Doslova jsem se na ně bál sáhnou, abych to nepolámal.Vše se časem člověk naučí. Vyvařovat a prát 50 plen sušit nad kamny,Přebalovat mazat krémem.Vzít na jednu ruku a umýt zadeček pod vodou.Je to hrůza z plaváčka je dnes ženská ja kyrysník už je jí 40 ,let Gratuluju a držím palečky.To nejhezčí vás ještě čeká.