Anka1597

Bolí mě záda, mám s tím jít k lékaři?

Dobrý den, vím, že se tu již několikrát debatovalo o bolesti zad, ale potřebuji poradit jestli s nimi mám jít k lékaři, popřípadě zvolit nějaké domácí léčení (udržuji je v teple).
Když jsem se sehla pro míč, že ho zvednu, tak jsem se pak nenarovnala, kamarádka mi je chtěla prokřupnout, ale akorát je víc dodělala. Bolí mě již čtyři dny v oblasti kříže a když chodím, tak bolest vystřeluje do nohy. Nemohu dlouho sedět stát, chodit a ležet. Několikrát jsem si vzala Ibalgin, jednou Aulin a lékarník mi dal na dlouhodobé užívání Guajacuran, nic nepomáhá, naopak se to zhoršuje. Chodila jsem na rehabilitace a mám cvičit, zatím to nemá žádné účinky. Předem děkuji za odpovědi. 🙂
Doplňuji:
Na rehabilitaci a u doktora jsem byla, hned jak se mi to stalo poprvé a ano, dostala jsem doporučení. Myslím tím k lékaři jako k ortopedovi, aby mi dal kdyžtak injekci na uvolnění, nebo něco.

Nejlepší odpověď
anonym

Zásadou je, že když Vás něco bolí déle než den a bolest neustupuje, tak to chce opravdu lékaře. Na píchnutí injekce na uvolnění a „od bolesti " stačí i obvodní lékař. Jestliže jste však už podobný problém řešila v minulosti, je třeba navštívit ortopéda. Váš ošetřující lékař o této možnosti nemluvil pro nic za nic. Je třeba udělat rentgeny a důkladné vyšetření. Záda mohou klidně zlobit kvůli kyčelním kloubům, nebo kvůli krční páteři. Nikdy si jako laik nemůžete sama určovat diagnózu a také nemůžete sama tušit, co všechno si způsobujete tím, že zdravotní problémy neřešíte.
Uvědomte si, že při bolestech se snažíte bolestivé místo odlehčovat. Tím zatěžuje nepřiměřeně ale ostatní klouby a jiné orgány. A to není rozhodně pro Vaše zdraví dobře. Zajděte si k ortopedovi, nechejte si udělat řádné vyšetření a pro příště své zdravotní potíže řešte neprodleně a se svým lékařem. Tady Vám nepomůžeme. Ani kdyby tu seděl u počítače lékař, tak by Vám nestanovoval diagnózu na dálku, ale "hnal“ by Vás na řádné vyšetření.

Další odpovědi
mojitek

Dobrý den.Píšete že jste s tím chodila na rehabilitace,ale tam se chodí po doporučení od doktora.Ale ptáte se „jestli máte zajít k lékaři“ takže tomu trošku nerozumím.Byla jste teda u doktora nebo ne?Rozhodně k doktorovi ano,a jestli Vám nepomohl tak zajděte k jinému.Tady na dálku Vám těžko někdo pomůže.
Doplňuji:
Aha.To rozhodně běžte.Tady jde hlavně o to aby zjistili z čeho to máte.Protože není bolest jako bolest.Já osobně mám s rehabilitací velmi dobré zkušenosti

quentos

Doktoři v tomhle nepomůžou, najděte si chiropraktika. Problém bude v zablokované páteři. Bejvaly časy, kdy se mi to stávalo taky furt. Chiropraktikovi stačí na správném místě správným hmatem udělat křup a odejdete jako znovuzrozená.

bolak

Když ti to vystřeluje do nohy, tak tam zřejmě něco tlačí na nerv.
Možná plotýnka. Co už ti měl doktor udělat dávno je RTG LS páteře.
Injekce ti možná pomůže od bolesti ale neřeší problém.

Buď si najdi tady nějakýho ortopeda poblíž baráku > http://www.zna­mylekar.cz/
a nebo dojdi za svým PL a řekni mu že máš ukrutný bolesti, nemůžeš pořádně chodit (to je jedno že můžeš) a už jsi dva dny bolestí nevyspala. Von tě pošle do nemocnice a tam tě vezmou *hned.

*hned znamená že si půl dne počkáš v čekárně :)

anonym

Jdi ke správnému lékaři a vyhni se chybným lékařům zajdi do veliké nemocnice a vrátný tě už nasměruje!

Nikkol

Proboha, co je to za lékárníka?Gua­jacuran se používá při duševním napětí, úzkosti, trémě, nervozitě před menstruací, bolestech hlavy podmíněných duševním napětím a zvýšeným napětím šíjových svalů. Takže v tomto případě to asi nebude to pravé ořechové…