Bolesti svalů

Dobrý den, je mi 16 let a několik měsíců mě trápí časté bolestí svalů(hlavně nohou). Namožené svaly mě trápily už i předtím a já vím, že to není nic neobvyklého, ale namožení bývá čím dál tím častější a i po velmi lehké, nenamáhavé fyzické aktivitě navzdory tomu, že dbám na řádný odpočinek. Svaly mám namožené i např. deset dnů jen z toho, že jsem si v tělesné výchově ve škole zaběhl dvakrát sprint na 60 m (předtím jsme se samozřejmě rozehřáli a protáhli). Při každém namožení odpočívám podle potřeby. Někdy dny, týdny, ale i měsíc. Bolest sice po odpočinku už necítím, ale při další fyzické aktivitě se bolest opětuje(zhruba v 70 % případů). Jednou jsem si odpočal i měsíc, což bylo pro mě velice omezující, protože jsem velký „sportovní nadšenec“, ale své ovoce to bohužel nepřineslo. Před týdnem jsme ve škole velkou část hodiny běhali a já měl znovu namožené nohy. Na konci týdne jsme měli znovu TV a já na ni radši ani nešel, protože jsem sotva chodil. Další týden jsme měli znovu tělocvik. Ale bolest ve stehnech byla tentokrát hodně velká. Ostatní spolužáci byly, ale úplně v pohodě. Řekněte mi, jak je ale možné, že žáci, kteří jsou na tom s kondičkou podstatně hůře, sedí celý den jen doma a jejich jediná fyzická aktivita spočívá ve školním tělocviku, jsou úplně v pohodě a žádné bolesti je netrápí.

Odpovědi
www

Tobě zkrátka nestačí jen školní cvičení.
Pokud budeš například běhat občas naplno i mimo školní zápolení, přejde to velmi rychle.
Zkušenost

ivana525

Doporučovala bych dojít si na krev. Mě takhle stále bolela lýtka a byl to nedostatek železa.

Jenže já sportuji i mimo školu. Hraji pravidelně tenis, florbal, fotbal atd. Jen to v poslední době hodně omezuji v důsledku výše uvedeného problému.