Bolesti svalů

Dobrý den, je mi 16 let a několik měsíců mě trápí časté bolestí svalů(hlavně nohou). Namožené svaly mě trápily už i předtím a já vím, že to není nic neobvyklého, ale namožení bývá čím dál tím častější a i po velmi lehké, nenamáhavé fyzické aktivitě navzdory tomu, že dbám na řádný odpočinek. Svaly mám namožené i např. deset dnů jen z toho, že jsem si v tělesné výchově ve škole zaběhl dvakrát sprint na 60 m (předtím jsme se samozřejmě rozehřáli a protáhli). Při každém namožení odpočívám podle potřeby. Někdy dny, týdny, ale i měsíc. Bolest sice po odpočinku už necítím, ale při další fyzické aktivitě se bolest opětuje(zhruba v 70 % případů). Jednou jsem si odpočal i měsíc, což bylo pro mě velice omezující, protože jsem velký „sportovní nadšenec“, ale své ovoce to bohužel nepřineslo. Před týdnem jsme ve škole velkou část hodiny běhali a já měl znovu namožené nohy. Na konci týdne jsme měli znovu TV a já na ni radši ani nešel, protože jsem sotva chodil. Další týden jsme měli znovu tělocvik. Ale bolest ve stehnech byla tentokrát hodně velká. Ostatní spolužáci byly, ale úplně v pohodě. Řekněte mi, jak je ale možné, že žáci, kteří jsou na tom s kondičkou podstatně hůře, sedí celý den jen doma a jejich jediná fyzická aktivita spočívá ve školním tělocviku, jsou úplně v pohodě a žádné bolesti je netrápí.

Odpovědi:

Zlatý

Tobě zkrátka nestačí jen školní cvičení.
Pokud budeš například běhat občas naplno i mimo školní zápolení, přejde to velmi rychle.
Zkušenost

Doporučovala bych dojít si na krev. Mě takhle stále bolela lýtka a byl to nedostatek železa.

Diskuze k otázce

456654

Jenže já sportuji i mimo školu. Hraji pravidelně tenis, florbal, fotbal atd. Jen to v poslední době hodně omezuji v důsledku výše uvedeného problému.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.