Pokročilý

Bolesti krku, plic po kouření vodní dýmky, co s tím?

Ahoj, předevčirem jsem kouřil vodní dýmku a od včerejška mi podivně bolí v krku a na hrudi. Neumím to dobře vysvětlit, špatně se mi dýchá, je to taková zvláštní bolest. Doktora navštívím, když to do týdne nepřejde. Nevíte, co to může být a co pomůže (kromě návštevy doktora)? Děkují moc.

PS: nejsem kuřák, jen jsem si asi po půl roce dal vodnici.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Vodní dýmku nekouřit. Kouření vodní dýmky je horší než kouření cigaret. Používá se při něm tabák dovezený z rozvojových zemí. :-((

Další odpovědi:

Stříbrný

zahodit dýmku do vody

Pokročilý

Nikotin se vstřebává v lehce zásaditém prostředí, a protože kouř cigaret takový není, je třeba „šlukovat“, tedy vdechnout tento kouř až do plic, abychom dostali nikotin. Nikotin je důvod, pro který se kouří.

Kouř doutníků a dýmek je zásaditější, a proto se z nich nikotin vstřebává na rozdíl od cigaret již sliznicí ústní dutiny. Tedy je skutečně není třeba „šlukovat“, aby kuřák dostal nikotin. Jinými slovy, kuřák dýmek a doutníků může být na nikotinu závislý, aniž by kouř vdechoval až do plic. Tím je i dáno malinko nižší celkové riziko oproti cigaretám, ale tento rozdíl bychom neměli přeceňovat. Vystihuje jej přirovnání, že kouřit cigarety je asi jako skočit z dvacátého patra, ale kouřit doutník nebo dýmku jen z devatenáctého.

Pokud jsi dýmku šlukoval tak se nediv :)
Co já vím tak v cizině se dýmka nikdy nešlukuje, ochutí si ho různými příchutěmi a užívají to jen pro lepší chut v ústech..

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.