supratom

Bolest Zubní Můstek

Prosím o radu. Mám nově zubní provizorní můstek (čekám na vyhotovení fixního) přes celé horní patro. Mám jej 3 dny a neobejdu se bez ibuprofenu. Přijde mi, že mě můstek v puse tlačí, ale nejhorší je, že pociťuji strašnou štiplavou bolest, převážně v oblasti stoliček. Nevíte někdo, jak dlouho to může bolet a zda to přejde? Děkuji

Odpovědi
led

ústna dutina a lôžka zubov môžu citlivejšie reagovať na „cudzí predmet“, pokiaľ nie je spravený na mieru. Aj malé výčnelky, či zbytky jedla medzi mostíkom a „zubami“ môžu tlačiť a spôsobovať bolesť. Treba si uvedomiť, že v prípade vytrhnutia zubu, pôvodné už prázdne lôžko zarastá, čím mení aj svoj tvar.
Dĺžka trvania bolesti je individuálna. Bolesť časom prejde – bolesť je vlastne „poplachový zvon“ tela na zdravotný problém

anonym

Shodou okolností mám provizorní můstek od předminulého týdne, tak mohu porovnat. První den aulin, druhý den polovina a od třetího dne v pohodě. Po pěti dnech nevím, že tam mám něco cizího (kromě věčně přilepující se žvýkačky). Jestli se jedná o trvalou bolest, chtělo by to opět navštívit zubaře.