Bolest Zubní Můstek

Prosím o radu. Mám nově zubní provizorní můstek (čekám na vyhotovení fixního) přes celé horní patro. Mám jej 3 dny a neobejdu se bez ibuprofenu. Přijde mi, že mě můstek v puse tlačí, ale nejhorší je, že pociťuji strašnou štiplavou bolest, převážně v oblasti stoliček. Nevíte někdo, jak dlouho to může bolet a zda to přejde? Děkuji

Odpovědi:

Zlatý

ústna dutina a lôžka zubov môžu citlivejšie reagovať na "cudzí predmet", pokiaľ nie je spravený na mieru. Aj malé výčnelky, či zbytky jedla medzi mostíkom a "zubami" môžu tlačiť a spôsobovať bolesť. Treba si uvedomiť, že v prípade vytrhnutia zubu, pôvodné už prázdne lôžko zarastá, čím mení aj svoj tvar.
Dĺžka trvania bolesti je individuálna. Bolesť časom prejde - bolesť je vlastne "poplachový zvon" tela na zdravotný problém

Shodou okolností mám provizorní můstek od předminulého týdne, tak mohu porovnat. První den aulin, druhý den polovina a od třetího dne v pohodě. Po pěti dnech nevím, že tam mám něco cizího (kromě věčně přilepující se žvýkačky). Jestli se jedná o trvalou bolest, chtělo by to opět navštívit zubaře.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.