chaa23

Bolest zad

Od malička mě bolívají záda (je mi 12.) .Trvá to jen chvilku a vždycky si lehnu a čekám, až to přejde.Otázka zní: Jen to růst nebo něco vážnějšího a je třeba s tím jít k doktorovi ? Předem díky za odpověď 🙂

Odpovědi
AndreiRanger

Záleží kde to bolí a jak, bolesti zad může způsobyt mnoho věcí od nadměrné zátěže např. po cvičení až po špatné držení těla.

Pokud to přejde když si lehneš, budou na vině nejspíš: Slabé zádové svaly, skoliosa (sešikmení páteře), nebo kratší končetina ( i milimetr můžou způsobi neskutečnou bolest)

Ať je to cokoliv, k doktorovi bych zašel určitě.

anonym

Určitě navštiv doktora (ortopeda) – právě proto, že jsi ´ve vývinu´, je nutné případné problémy (poruchy) odchytit včas, jinak se později budou stupňovat.

Michal Kole

Jdi do bazénu
Nauč se plavat znak, ten je pro protažení páteře nejideálnější.

Při prsou je tendence zaklánět hlavu a to namáhá krční páteř.

Musí se plavat spíše pomalu a pořádně protahovat svaly, alespoň 3× týdně.

Lepší jsou bazény s teplejší vodu, protože pak by se ti ukládal tuk, jako „tepelná izolace“ a budeš pak řešit jak zhubnout 😁