Může být bolest kolena způsobena úrazem v dětství?

Dobrý den, je mi 14 a asi 3 dny mě pobolívá pravé koleno, ale dneska se to zhoršilo - nemůžu ho pokrčit. Už před měsícem mě pobolívalo, když jsme jeli do Chorvatska, tak se to nedalo vydržet. Když mi bylo 6 let, tak jsem spadla na štěrku a rozbila si obě kolena a pamatuji si, že jsem se v 7 letech v noci vzbudila, a nemohla jsem ho pokrčit nebo natáhnout, ale jednou mě bolelo levé, jednou pravé. Možná je to tím, jak jsem tenkrát spadla, protože mě občas kolena bolely, i v pozdějším věku, vždycky to byly 2 - 3 dny, a dobrý. Jednou v 11 mě kolena bolely týden. Ale nevím. Neměla jsem žádnou fyzickou aktivitu, při které bych si ho namohla. Nevíte někdo, co s tím? Jestli zajít k lékaři? Nebo to může být tím, že rostu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

nevím, jestli se tu pohybuje nějaký ortoped, který ti dá fundovanou odpověď, takže za mne amatéra...možná sis poranila v koleni něco (třeba čéšku), co ti teď při růstu dělá problém...ale v každém případě bych tohle v prvé řadě řekla rodičům a řešila to s nimi a samozřejmě s lékařem...třeba ti schází kolagen, nebo tam máš "vodu"...prostě může to být cokoliv...

Další odpovědi:

Bronzový

Zlatý

Pěkné sdělení. Aby tě to nebylo líto, mně bolí celý člověk.

Bronzový

"nemohla jsem ho pokrčit nebo natáhnout," - moje zkušenost: utržený meniskus, který blokuje pohyb kolena. Měla jsem tři operace vnitřních menisků na obou kolenech (jednou reoperace po nedostatečném odstranění chrupavčitého menisku). Nyní celkem bez potíží.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.