JanaViki

Bolest ucha

Ahoj, možná mám trošku přihloupější otázku, ale ode dneška mě bolí ucho. Když si do něj sáhnu tak to bolí víc a když se nějak pohnu, píchne mě v něm. Při polykání mě to bolí jen trošičku a trošku mě bolí pod uchem. Nevíte co by to mohlo být? :)

Nejlepší odpověď
anonym

Může jít o zánět středního ucha.
Pokud bolest neodezní během jednoho či dvou dnů, zajdi si na ušní*), doktor ti předepíše antibiotika, případně propíchne bubínek (uvolní cestu pro odtékání nahromaděného hnisu).
Neléčený zánět může mít nepříjmené důsledky (až po ztrátu sluchu).
___
*) klidně k doktrorovi zajdi ihned, tím nic nepokazíš

Další odpovědi
marci1

Doporučila bych Ti navštívit ORL, mohl by být být zánět. Později by to mohlo bolet více.