vacino

bolest ramenního kloubu.

Dobrý den, asi před půl rokem jsem si na hokeji udělal s ramenním kloubem. V nemocnici mi toho moc neřekli. diagnóza zněla: nataženy a pochroumaný ramenní kloub. Od té doby mám na rameni „výrůstek“ nebo co to je a když mám nějakou větší zátěž na to rameno např. v posilovně tak to začne dost bolet. Nevíte co s tím můžu mít ? Děkuji

Nejlepší odpověď
anonym

Už se teším na odpovědi, také mě už nějaký měsíc bolí rameno…:D

Další odpovědi
Pájo

K lékaři. Ukázat se ortopedovi, pokud tam je výrůstek. Nechat si udělat RTG snímky, bude-li něco vidět, projednat a řešit (kldně operativně). Tato řešení nabídne, ale lékař, ne my.
V tomto případě bohužel masti a gely (s analgetickým účinkem) do ramennáho kloubu neprostupují příliš dobře. Bolest je proto nutné tišit per orální cestou (tablety).

briketka10

chápu v pondělí jdu na RTG ramene, byla jsem na operaci pravého zápěstí a na pr.rameni jsem nosila odjakživa těžké tašky a batohy jen s jedním popruhem s nákupem to byla velká chyba a taky mi to rameno nějak vystouplo nahoru tím špatným držením těla to je jasný..
výrůstek na něm mám též a nedám ani, jak se říká ruce v bok a za záda, trvá to asi 4 měsíce po té operaci, protože dřív jsem si ten batoh aspoň přidržovala, ale potom již ne, a teď je ta bolest nesnesitelná, nejvíc při oblíkání, svlíkání, česání vlasů, když si mám uplíst dlouhý cop skučím jak vlk :(
Doplňuji:
http://www.or­topedie-traumatologie­.cz/Rehabilita­ce-ramenniho-kloubu

tento lékař mě operoval zápěstí a podle Rehabilitace zde na netu s ní můžu hýbat
nikde by se se mnou nezabývali tak individuelně, jako já sama, tak ti to posílám a zkus sám některé cviky mě je sestra zkopírovala je to lepší pro orientaci a denně jsem makala, protože bych už rukou nehýbala..
ale je mi s podivem, že tě neposlal lékař sám nikam na rehabilitaci, já byla na 3 operacích s kolenem i v lázních, a vždy si vyhledám kvalitního ortopeda a 1× to byl lékař i pro sportovce a já hokej nehraju..
a hlavně brzo se uzdrav :))