Mattes99CZ

Co může způsobovat bolest nohou?

Asi před 3– týdny jsem začal hrát fotbal, vše v pohodě jenomže v pátek mě při tréninku požárního sportu, šíleně začaly bolet nohy, obě dvě a komplet celé, už nevím co mám dělat…
Doplňuji:
ty nohy bolí pouze po běhu (sprintu), v klidovém stavu nebolí..

Nejlepší odpověď
Akzeret

Obyčejně namožené svaly :)
Před závodem jsem si jednou natáhla lýtkový sval na pravé noze. Skučela jsem slušnou dobu, ale kamarádka mi poradila:

  1. Nohu do co nejteplejší vody, co vydržíš. Chvíli ji tam nechat až ucítíš, že se noha dál „neohřívá“ a pak opatrně protahovat. Nejít přes bolest. Jen aby to trošku táhlo. Musíš hodně opatrně, je to nebezpečný, ale míň, než to další.
  2. Natažený sval nahřívat fénem a po delší době, než když ji necháš v teplé vodě, začít opatrně protahovat a zase nejít přes bolest.

Tenkrát mi pomohla teplá voda. Nohu jsem pak ještě trošku cítila, ale bylo to ok :)
Zkus do vody přidat třeba mořskou sůl. A opakuji: OPATRNĚ! Nesmí se to často.
Na druhou stranu, pokud ti to nijak extra nevadí, je lepší nechat to v klidovém režimu odeznít samo :)

Další odpovědi
Drap

Zkus zajít k lékaři. Myslím ale, že několik dnů klidu to vyřeší a vše bude jako dřív.

mosoj

Málo a zatím krátce trénuješ. Já si pamatuji , že když jsem začal běhávat, tak jsem měl oteklé a bolavé nohy jak těhotná žena. Časem to přestalo.
Nyní je to již pasé .

Kelt

Nohy nejsou zvyklé na náhlý trénink, špatná regenerace. Když jsi zatím netrénoval, určité skupiny svalů nejsou aktivní. Musíš si je zaktivizovat činností. Postupný trénink, tím zapojíš příslušné svaly. Pomalu, ať si neublížíš. Určitě jsi od podzimu nedělal v této oblasti nic. Potřebuješ 2 – 6 týdnů tréninku , aby ses dostal do formy.