Moona45

Bolest kolene…

Ahoj, vím, že mě pošlete za doktorem, ale třeba je to nějaká prkotina a třeba má někdo podobnou zkušenost.

Je to už několik měsíců, co mě bolí koleno. Není to obyčejná bolest, popsala bych to asi jako když poběžíte do afriky a pak vás bolí nohy, jakoby únavou…ale mě bolí jen jedno koleno. Aktivně sportuji, teď máme ale letní pauzu, takže jediný můj pohyb je v práci. Je to sice 9 hodin neustále na nohou, fyzicky dost náročný, ale přece mě z toho nebude bolet jedno koleno..taky nejsem nejhubenější, ale rozhodně nezatěžuju zrovna tu bolavou nohu, takže by unavená měla být spíš ta druhá…když jsem byla naposledy u doktora, ani se na mě nepodíval a hned mi řekl, že nemám sportovat a mám se dát na šachy…debil…asi proto se hned nehrnu k doktorovi…

Nejlepší odpověď
Quimby

Jdi k jinému doktorovi. Mě taky bolelo koleno jakoby vevnitř, taková dost ostrá bolest. Prý něco se šlachama už si to nepamatuju a poslal mě na magnetickou rezonanci myslím, ne to vyšetření, ale to, že mi daj nohu do mag. kruhu a jen tam ležím. Po pár dnech, co sem tam chodil, ta bolest úplně přešla.

Další odpovědi
mosoj

Nějakou fyzikální léčbu by to zřejmě chtělo. Zajdi si rovnou na rehabilitační středisko. Doporučení nepotřebuješ.
Magnetická rezonance , pěkná blbost !!! Jedná se o pulzní magnetickou terapii a to je pořádný rozdíl. Pulzní magnetická terapie funguje. Osobně mám vlastní doma. Na mazání si kup čertův dráp ( harpago).
Doplňuji:
Přidal bych nějaký potravinový doplněk, který obsahuje chondroitin, glukosamin, kolagen . To že jsi mladá, neznamená že nemáš artrózu.

da ny

No, on ten doktor zas takový „debil“ není!!!
Mnoho mladých lidí má dnes problémy s koleny a dívek obzvlášť.
Lůžkové části ortopedie jsou plné mladých operantů s většími či menšími obtížemi. Většinou sportovně založených (nevhodné přetížení) nebo pro nedostatek „vhodné“ a dostatečné chůze a pohybu od útlého dětského věku v současné civilizaci.
Víte například, že ženě po 25 roce se nedoporučuje klečet, dělat dřepy…atp?
Na vině bývá nejčastěji patella, kolení vazy a menisky…
RTG odhalí jen destrukci kloubu (zánět, artróza..), pro vyšetření vazů je vhodná např. magnetická rezonance.
Vyhněte se pokud možno opichům kortikoidy (rychlá cesta k umělému kloubu).
Ovšem případný zánět je třeba zlikvidovat :)
Bez „debila“ v bílémplášti to je sice také možné, no, jistě si poradíte. 😉
Ovšem nejdříve musíte zjistit původ/příčinu bolesti a obtíží.
P.S. Navštivte lékaře – ortopeda. Případně RHB. Kostivalová mast je též dobrá věc.
http://www.trau­maplant.cz/
Doplňuji:
Vazy:
http://www.or­topedie-traumatologie­.cz/Poskozeni-vazu-kolennich-kloubu
http://www.ule­kare.cz/nemoci-vysetreni/kolenni-vazy
http://www.ve­terinainfo.cz/tag/o­perace-kolennich-vazu/

Pro MOSOJ:
Jediné spolehlivé vyšetření kolenních vazů JE – QUIMBY zmiňovaná magnetická rezonance:
http://www.or­topedie-rehabilitace.cz/po­raneni-zkrizenych-vazu-kolene