Bolest kolem jater, co to je?

Bolí mě oblast kolem jater, ale nemyslím si, že by to byl žlučník. Jsem na to moc mladá je mi 20 a nějak extra tučně taky nejím. Bolest se nevztahuje k jídlu a trávicí obtíže nemám, nýbrž k pohybu. Když se rozběhnu ihned to pocítím, už běhám asi tři týdny, tak si myslím, jestli jsem si něco nenamohla. Nemá někdo podobnou zkušenost?
Doplňuji:
No tak já vím, že při běhu nebo aktivitě někdy vzniká bolest, to zažil snad každej, ale určitě ne po uběhnutých 5 metrech. A navíc, to cítím i při ne aktivitě ......

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

No, tak to je snad normální, ne? Píchání v játrech se při těchto činnostech vyvolává, čím je to přesně způsobeno se neví, jen je pár teorií, ale doposud žádná nebyla dokázána.
Jedna teorie mluví o překrvení jater, jiná zas o nedostatečném časovém odstupu jídla od běhu.
Zajímavostí je, že to vzniká jen při otřesech těla, např. při plavání se tento efekt neobjevuje.
--- doplnění ---
Tak to jistě není normální. A jsou to určitě játra? Může to být i žlučník či úplně něco jiného. Může to být ze stresu, dědičné atd.
Tak či tak v tomto případě doporučuji návštěvu odborníka, čili obvodního lékaře, ten už tě nasměruje na příslušná vyšetření.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.