Bolest dolní dásně při růstu moudráků

Zuby ještě nerostou, jen se rozšiřuje dáseň. Zabolí mě to při každym polknutí i při zývání. Hlavně pravá dáseň. Bolest od toho někdy vystřeluje až do ucha. Je to důvod k návštěve zubaře, nebo to odezní samo?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mě takhle rostly "moudráky"několik let.Bolelo to,ztuhla mi celá čelist a nemohla jsem se pořádně ani najíst.Pak to povolilo,zub kousek povyrostl a za čas znova.Ale zkus se zeptat zubaře,jestli na to nemá nějakej fígl.Obklady,výplachy nebo natřít nějakou tinkturou apod.

Další odpovědi:

Zlatý

No, nevím jak ty, ale já chodím na pravidelné prohlídky 2x do roka, čili bych se určitě při té příležitosti zeptal. Pokud je prohlídka daleko, pak jistě není od věci telefonická konzultace s vlastním stomatologem a případná návštěva. Rozhodně bych to nepodceňoval, pokud ten zub leze kam nemá, pak to může nadělat v puse pěknou paseku. Ale to tě nechci strašit. :-) Já si s moudráky užil svoje, jak se prořezaly, během nějakého času záněty dásní jak prase, ale to ti říkám, to jsi nezažil, brrr nikdy víc a to už to je pár let a furt si to pamatuju. Naštěstí už je mám všechny 4 venku. Ten poslední mi tahali operativně, nic moc zážitek, hubu jsem měl napuchlou asi 14 dní, ale mám klid jednou pro vždy, co se moudráků týče. ;-)

Bronzový

zeptej se v lékárně na přípravky pro malé děti na růst zoubků, nejlíp olej od firmy Hadek... může se ti to zdát směšné, ale funguje to :) je to prostě takový olejíček na masáž dásniček a je to super - když se prořezávaly 1. zuby mému nejmladšímu, tak mě ještě jeden moudrák trochu trápil, ale tohle zabralo!

Pokročilý

Teď se prosím nelekněte! určitě stomatologa navštivte, poradí nejlíp. Mně osobně prořezávali dáseň u všech moudráků, a věřte, že ta úleva potom je fantastická! a nebojte se, obstříkne se to a vůbec to necítíte.
Jo, moudráky, ty nám dokážou dát do těla!

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1609
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1283
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.