Human

Bola v Západnom Nemecku počas studenej vojny povinná vojenská služba?

Odpovědi
arygnoc

až do roku 1955 nemecko (východné ani západné) vlastnú armádu, brannú povinnosť (vojenskú službu) nemalo.

v západnom nemecku vznikol bundeswehr 12. 11. 1955 ( http://co-to-je.sk/_Bundeswehr ).

😉

isteron

Ale už v r. 1968 sa východné Nemecko zúčastnilo invázie do ČS.

střevo

nejdřív měli 15 měsíců a šlo to každejch 5 let furt dolů, nakonec 2010 dyž to vodstranili tak bylo už jen 7 měsíců.
pro ty co nechtěli měli civilní službu
v Berlíně nemuseli – to byl legální únik pro ty co nechtěli ani do civ.sl.