Bojujete úspěšně s letošní invazí slimáků na své zahrádce?

Zase letos ty potvory řádí jak pominutý.
Co se vám nejvíce osvědčilo proti slimákům?
Já osobně pouze solím každý den brzo ráno a potom večer.
Díky za odpovědi těm,kteří tu zahrádku mají.

Nejlepší odpověď
annas

Sbírám je, spařím vařící vodou, zředím a vliji do kanálu. Kolem záhonů jsem rozhodila granulky.

Dále mám na zahradě „domečky“ na slimáky. Do nich jsem nasypu granule Vanisch, zřejmě jim víc chutnají než ty, které jsem používala dříve. Domeček je plný slizu, když se slimáci rozloží.

Ale přiznávám, že čištění domečků je mně nepříjemné. Ale co zbývá.

Další odpovědi
anonym

Mám takový modrý granulky, teď nevím, jak se to jmenuje a to tam naházím, nejvíc jim chutnaj jahody,jsou to malý slizký beštie 🙂

hanny 2

Žádný slimáky jsem zatím na naší zahrádce neviděla.

dědapetr

Kamarád má na zahradě kachny (indický běžec) a zahrada bez slimáků.

Lamalam

U nás na horách je slimáků velice málo a nijak zvlášť se s nimi potýkat nemusíme. Zdejší klima ve výšce 850 m jim zřejmě moc nesvědčí.

anonym

Já bojuji s nimi každý rok.Píšu si to, za loňský rok jsem jich zlikvidoval 5238, letos zatím 2378.Není to ale jen na zahradě, kdykoliv někam jdu a slimáci jsou po cestě, tak zašlapuji.
A likviduji je tak, že je buď sbírám do nádoby, pak rýčem udělám díru, vysypu je tam a rýčem rozmašíruju.Pokud je to na louce, tak je jenom starým nožem přeříznu v půli.
Solení bych nedoporučoval, protože tak si jen zlikviduji ornou půdu.V zemině se solí pak už nic neroste.Ono se řekne, VŽDYŤ JE TO JEN TROŠKU, ale za deset let je půda prosolená a pak se každý diví, že mu tam nechce nic růst, vždyť to je přece pěkná půda.Ale už si neuvědomí, že je prosolená.

Putin

Co se osvědčilo? Nic ☹
Úspěšně? Vůbec ne, ještě pár dní a vyvěsím bílou vlajku ☹

redy

Přípravek proti slimákům z řady Zdravá zahrada byl vyroben na přírodní bázi kvasnic jako účinná návnada pro všechny druhy plžů a slimáků.Obsahuje fosforečnan železitý,který není nebezpečný pro ostatní zvířata a rostliny.
Za deště a vlhkého počasí nedochází ke snížení účinku.