Pokročilý

Bojový sport

Mám za sebou asi 8 let dělání sportovního juda. Postupně zjišťuji, že využití juda v reálné sebeobraně je trochu omezené. Přece jenom, musíte se k soupeři dostat tělo na tělo a pak ještě hledat správný úchop pro hod atd.. Hledám proto tedy něco nového, něco co se dá skutečně naplno využít k obraně například na ulici a co se dá nějak tak solidně trénovat. Například v karate se musíte učit nějaké 'Katy' a zápasy jsou pro mě o ničem. Celkem mi padlo do oka Aikido.. Co si o tom myslíte? Je vhodné k sebeobraně? Nebo mi doporučujete něco jiného?
Doplňuji:
Se stresem se počítá :) ale člověk musí být nějakým způsobem připraven

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

co takhle toto? http://cs.wikipedia.org/…
nedávno jsem viděla video,kde se něčemu podobnému učily formou hry i děti školního věku,pro obranu.

LuK4S3k píše se to aikido,a při tomto se využívá síly protivníka.

Další odpovědi:

Zlatý

No,pokud zvládáš judo,tak se nauč i box-to je výborná kombinace.Protože ať by ses učil jakýmkoliv jiným stylům-aikido,krav maga,jui jitsu,karate,tak věz že co se týče úderú rukou to mají boxeři nejvíc vymakané a účinnéAle jako takovou všehochuť vše v jednom je výborný Krav maga,jiu jitsu a velice dobrý je systema který používá ruská zásahovka Specnaz.

Bronzový

Zkoušel jsem bojové sporty ale trenér s černým opaskem pravil: „Pokud budeš přepaden na ulici, tak jakýkoliv bojový sport ti bude k ničemu, jelikož budeš ve stresu.“ A myslím že měl pravdu.
Doplňuji:
Myslím že připraven můžeš být jak chceš, ale vnitřní mysl se ti určo vypne :-)

Pokročilý

Jedem znám ale nevím jak se to píše ale vyslovuje se to AJKYDO a i malé dítě správným pohybem může zlomit všechny 3 klouby ruky nějakému 2 metrovému chlapovy. Ale nevím to jistě jestly je to určitě AJKYDO.

Já osobně dělám spojení KickBox, Krav maga, Box a muai thai. Dělám něco jako MMA = Mixed Martial Arts = Smíšené bojové umění.
V kickboxu se naučíš útočníka nejen nohou zranit ale i si ho udržíš od těla (nohama), z krav magy je to když se k útočníkovi dostaneš na blízko tak ho tkz. zneškodníš jsou u toho svělé a účiné chvaty, box je jenom o síle a boxování rukama ale zase na boxu získáš reflexi které ti pomůžou ochránit si hlavu atd. a muai thai je vlastně něco podobného jako kickbox ale na rozdíl od kickboxu používáš ruce mnohem více. ... Snad sem ti poradil.

Aikido není vhodné pro uliční boj. A neřeš ani tak moc fyzickou stránku, ale hlavně psychiku. Pokud budeš mít kliku, dojdeš po letech k poznání že "všechno je to v hlavě". :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Sport

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Sport

Zlatý Drap 246
Zlatý marci1 160
Zlatý hanulka11 135
Zlatý annas 133
Zlatý gecco 123
Zlatý mosoj 101
Zlatý Alesh 100
Zlatý quentos 89
Zlatý Lamalam 83
Zlatý arygnoc 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.