Frofo

Bojový sport

Mám za sebou asi 8 let dělání sportovního juda. Postupně zjišťuji, že využití juda v reálné sebeobraně je trochu omezené. Přece jenom, musíte se k soupeři dostat tělo na tělo a pak ještě hledat správný úchop pro hod atd.. Hledám proto tedy něco nového, něco co se dá skutečně naplno využít k obraně například na ulici a co se dá nějak tak solidně trénovat. Například v karate se musíte učit nějaké ‚Katy‘ a zápasy jsou pro mě o ničem. Celkem mi padlo do oka Aikido.. Co si o tom myslíte? Je vhodné k sebeobraně? Nebo mi doporučujete něco jiného?
Doplňuji:
Se stresem se počítá :) ale člověk musí být nějakým způsobem připraven

Nejlepší odpověď
iceT

co takhle toto? http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Krav_ma­ga
nedávno jsem viděla video,kde se něčemu podobnému učily formou hry i děti školního věku,pro obranu.

LuK4S3k píše se to aikido,a při tomto se využívá síly protivníka.

Další odpovědi
mojitek

No,pokud zvládáš judo,tak se nauč i box-to je výborná kombinace.Protože ať by ses učil jakýmkoliv jiným stylům-aikido,krav maga,jui jitsu,karate,tak věz že co se týče úderú rukou to mají boxeři nejvíc vymakané a účinnéAle jako takovou všehochuť vše v jednom je výborný Krav maga,jiu jitsu a velice dobrý je systema který používá ruská zásahovka Specnaz.

anonym

Zkoušel jsem bojové sporty ale trenér s černým opaskem pravil: „Pokud budeš přepaden na ulici, tak jakýkoliv bojový sport ti bude k ničemu, jelikož budeš ve stresu.“ A myslím že měl pravdu.
Doplňuji:
Myslím že připraven můžeš být jak chceš, ale vnitřní mysl se ti určo vypne 🙂

LuK4S3k CZ

Jedem znám ale nevím jak se to píše ale vyslovuje se to AJKYDO a i malé dítě správným pohybem může zlomit všechny 3 klouby ruky nějakému 2 metrovému chlapovy. Ale nevím to jistě jestly je to určitě AJKYDO.

Patrik3105

Já osobně dělám spojení KickBox, Krav maga, Box a muai thai. Dělám něco jako MMA = Mixed Martial Arts = Smíšené bojové umění.
V kickboxu se naučíš útočníka nejen nohou zranit ale i si ho udržíš od těla (nohama), z krav magy je to když se k útočníkovi dostaneš na blízko tak ho tkz. zneškodníš jsou u toho svělé a účiné chvaty, box je jenom o síle a boxování rukama ale zase na boxu získáš reflexi které ti pomůžou ochránit si hlavu atd. a muai thai je vlastně něco podobného jako kickbox ale na rozdíl od kickboxu používáš ruce mnohem více. … Snad sem ti poradil.

okqork

Aikido není vhodné pro uliční boj. A neřeš ani tak moc fyzickou stránku, ale hlavně psychiku. Pokud budeš mít kliku, dojdeš po letech k poznání že „všechno je to v hlavě“. 🙂