Rogalka

Bojovnice pestrá

Prosím nezlobte se ale ještě jednen dotaz,jsem začátečnice a nechci si v akváriu něco pokazit,jaký počet parem nádherných mám přídat k bojovnicím a můžu dát i čichavce.jestli ano poraďte kolik a jestli je jednojaký druh.Nechci ublížit bettám jsou nádherný.Děkuji

Nejlepší odpověď
kenyrts

Výběr ryb.
Při výběru rybek do akvária pro začátečníky mějte na paměti, že akvárium má obrazně řečeno 3 poschodí a v každém žije jiný druh nájemníků. Aby vše fungovalo v souladu, je potřeba, aby v každém patře bydlel přiměřený počet obyvatel. V akváriu by měli být zástupci dna (sumečci, krunýřovci, pancéřníčci…), obyvatelé střední vrstvy (parmičky, závojnatky, tetry…) a rovněž obyvatelé horního patra (paví oko, čichavec…). Na určitý počet litrů vody lze chovat určité množství rybek. Pokud je ryb v akváriu mnoho, bude se rychle znečišťovat, ryby budou nervózní, budou náchylnější k nemocem a výrazně neporostou. Také je potřeba myslet na to, že některé druhy ryb nelze chovat pohromadě, protože se vzájemně okusují nebo dokonce likvidují. Nenechte se okouzlit prvním dojmem, ale opravdu svůj výběr promyslete. ( Například když si pořídíte do akvária čichavce nebo závojnatky a k nim přidáte krásné parmičky čtyřpruhé nebo mechové, budou ze závojů a douhých ploutví jen pouhé cáry.) Dalším aspektem je teplota vody ideální pro daný druh. Měli byste pořizovat ryby, které vyžadují podobné podmínky k životu. Také promyslete, jestli chcete, aby akvárium působilo klidným dojmem, nebo aby tam bylo pořádně živo. I to lze ovlivnit výběrem rybek. Doporučuji pořídit si alepoň jednu publikaci na toto téma, protože se vám bude hodit nejen při výběru ryb, ale do budoucna také k identifikaci případných chorob, které se v akváriu čas od času vyskytují.

Další odpovědi
atriplex

Doporučuji tuto otázku položit zde:

Zdroj: http://rybicky.net/