blablabla

bojove umění

Ahojky lidi prosím vysvětlete mi někdo rozdíl mezi Karate a Judo díkes
Doplňuji:
a co je z těchto dvou lepší ?

Nejlepší odpověď
quentos

Judo je v překladu „jemná cesta“, od karate ho tudíž poznáte na první pohled – karate se může zdát surovější tím, že jsou jeho součástí kopy a „seky“ hranou dlaně. Při bližším pohledu ovšem poznáte, že je všechno jinak – karatista se protivníka nikdy fakticky nedotkne (jakmile by to udělal, byl by ho tím schopen i zabít. V kopech a secích karatisty je totiž tak ohromná energie, že stačí, aby se zastavil těsně před protivníkem a stejně to na něj bude mít dostatečný účinek). V džudu se ovšem ve srovnání s karate protivníka dotýkáte až moc. Na rozdíl od karate ho (podobně jako v aikidu) berete jako „partnera“, bez něhož se dotyčná bojová technika dělat nedá (zatímco karatista si může ty svoje seky trénovat doma na špalcích a jiných neživých věcech). Tolik laické vysvětlení, na internetu budou podrobnější informace.
Doplňuji:
kdyby bylo jedno „lepší“ než druhý, učitelé toho druhýho by logicky přišli na mizinu. Každý má svoje. Záleží taky na charakteru toho, kdo se chce bojovému umění učit. Karate může sedět „výbojnějším“, agresivnějším povahám.

Další odpovědi
ReHu

Principy juda

Kodokan Judo je tzv. měkká škola, kde proti síle útoku nejde síla obránce, ale obránce se snaží útoku vyhnout či jej odvést stranou (na rozdíl od např. karate, kde jde síla obrany proti síle útoku). Dvě základní hesla juda jsou: Minimální úsilí – maximální účinnost Sejrjoku zenjó (angl. trans. Seiryoku-zenyo) a vzájemný prospěch Džita kjoej (angl. trans. Jita-kyoei). První princip znamená využívat co nejúčinněji svou sílu a umožňuje porazit i fyzicky silnějšího soupeře. Druhý princip učí vzájemnému respektu mezi lidmi.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ju­do

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­rate

iceT

Lepší by bylo aikido,kde využíváš setrvačnost soupeře než přímý tělesný kontakt.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­ikido

terry

Každé toto umění má něco do sebe.
Být tebou, zašla bych se podívat na pár tréninků a uvidíš, co by se ti víc líbilo.

mojitek

Zásadní rozdíly :

judo – obranné bojové umění,používají se chvaty,páčení,škrce­ní a podmety. V judu se nepoužívají údery.

karate – je založeno na úderech a kopech.

Toť ve zkratce,nelze říct „co je lepší“ jestli chceš něco od juda a něco z karate(i jiných stylů) uč se BJJ -Brazilské JuiJutsu 😉

lumikw

Rozdíly jsou pěkně rozvedeny i v tomto článku https://www.judo-morava.cz/index­.html#