MMA

Jaké jsou podle vás bojové sporty dost na fyzičku a abych byl schopný se ubránit?

Ahoj, jaké jsou podle vás bojové sporty dost na fyzičku a abych byl schopný se ubránit? 🙂 Fyzickou sílu mám tak relativně bych snad zvládl vše.

Nejlepší odpověď
anonym

Síla není až tak podstatná – důležitější je obratnost a postřeh.
Pokud ´neumíš´ vůbec nic, prostě se přihlaš do libovolného oddílu a uvidíš, trenér ti případně poradí něco konkrétního – až si tě otestuje.
Takto to nejde.

Další odpovědi
Hornisse

Bojové sporty musíš brát jen jako cvičení nebo zábavu, nedoporučuji je pojímat jako prostředek na obranu. Když je hodně dobře ovládáš, tak se jejich použitím bránit lze, ale vždy to bude tak trochu o hubu, protože nevíš co má protistrana v kapse.

Na obranu spíš doporučuji trénovat pozornost, abys věděl co se děje kolem, a pak nosit pepřový sprej a hodně běhat.