KubikS7

Bojovaly v Československých legiích za 1. světové války i nějaké ženy?

Nejlepší odpověď
led

Na palebnej línii nie. Pomáhali v lazaretoch.

Další odpovědi
Bičiště

Ženy v Čs legiích nebyly, nemohly se tam ani dostat. Legie vznikaly z vojáků – dezertéru z Rakousko-uherské armády. S těmito vojáky žádné ženy nerukovaly a tudíž nemohly ani dezertovat a stát se součástí legií.Legionáři zradili císaře pána a bojovali za vznik ČSR.Byla to od nich velká odvaha,kdyby bývalo Rakousko – Uherko vyhrálo 1. sv. válku, tak tito vojáci by se nemohli vrátit domů a museli by zůstat někde ve světě.Doma by jako vlastizrádci byli popraveni.V legiích v Rusku byl i spisovatel Jaroslav Hašek a když seděl po válce v Praze v hospodě,tak ti kamarádi, co zůstali vojáky císaře pána až do konce, mu říkali: Hašku, měl jsi štěstí, že jsme tě v Rusku nechytili,to bysme tě pověsili.(což se stávalo)Největší počet legionářů byl v Rusku, cca 50 tis.