ahold

Bojkot voleb.

Co by se stalo, kdyby nikdo nešel volit?
A kolika procentní účast voličů je třeba k uznání volebního výsledku?

Nejlepší odpověď
Drap

I když se to v praxi stát nemůže, tak volby jsou platné, i kdyby volil jen jeden volič.

Další odpovědi
barnajka

Já jen k odpovědi ~marijakes~: svoje informace čerpala nejspíš z řetězovýho mailu, který se v současné době (opět) šíří českým internetem :)
Jen já jsem to v posledních týdnech dostala snad 10× a překvapuje mě, že na ty bludy každý skáče a ještě je šíří dál. Samozřejmě, že je to hoax jak vyšitej http://hoax.cz/ho­ax/volby-2010---neplatne-hlasy/

Prosím vás, lidi: uvažujte taky trochu sami za sebe a nevěřte všemu, co vám kdo pošle nebo co na vás na netu bafne. Na jednu stranu je teď děsně módní pohrdat médii, že jsou zmanipulovaná a záměrně podávají zkreslený obraz reality… A na stranu druhou baštíte každý kec, který vám přistane pod nosem. Když ono se tomu tak krásně věří, že jo…tohleto si lidi určitě nevymysleli, vždyť politici jsou bezpáteřní šmejdi!!
…jo, jsou. Jenže jedna věc je národní nas*anost na pokřivený charakter politické sféry,..a věc druhá jsou fakta. Mě už fakt prudí, jak mám věčně zaplevelený mail i FB tímto hoaxovým odpadem..a ještě k tomu s peprným komentářem kamarádů: Tohle fakt stojí za přečtení; se pos*reš co se v tomhle státě děje…

V 99% případů jsou tyhlety oběžníky bludy…
…a smutný je, že lidi jim v 99% případů věří (a ještě trousí dál).
Ách joó :(

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-nejak-osetrene-v-legislative-kdyz-lide-neprijdou-volit
Do voleb se dostávají strany od 5%, stačí aby šli volit ti na kandidátkách a volby jsou platné. Ti na vol. lístcích jdou tutově, sichr je sichr.

marijakes

Nejít k volbám, stojí naši státní pokladnu paradoxně více peněz, než bojkotovat volby účastí s neplatným hlasem. Za každý hlas dostane strana penízky. Naše penízky. Pokud se nezúčastníme voleb, peníze se rozpočítají také a strany své dostanou. Ale za neplatný hlas nedostane nikdo nic. Navíc se za nezúčasněné vytvoří jakýsi průměrný vzorek a hlasy se stejně fiktivně přičtou všem stranám.
Doplňuji:
Se omlouvám, vím, co jsou hoaxy a domnívala jsem se, že je poznám, sama jsem psala odpovědi na všechny adresy, se kterými mi něco přišlo a upozorňovala lidi stejným tónem jako barnajka. Díky za poučení, tohle mi uteklo. :)

honza19hk

Ikdyby volil jen jeden člověk,tak to má ten politik jasný,protože by měl 100%.

Ale pochybuji,že by nikdo nešel volit,jelikož všichni lidé jsou na dnešní vládu dost naštvaní,krom pár komoušů v diskuzích na Novinky.cz

huxa

marijakes-právěže naopak, peníze zůstanou státní kase a nerozděluje se nic.

marijakes

To huxa. Já jsem se možná nevyjádřila úplně přesně. Než nejít k volbám, je lepší jít s neplatným hlasem. Ten, kdo nejde, dává najevo, že je mu to jedno a politikům je tento také volný, ale když půjdu s neplatným hlasem, dám najevo, že v tomto státě je něco shnilého a peníze stranám nepůjdou......

marijakes

Pro barnajka – zda je to, z čeho jsem vycházela opravdu hoax, není podle toho, co jsem si přečetla na hoaxech, tak docela jasné. Vy jste si přečtla jen něco, Já nyní všechno. Zařazení mezi hoax se v některých příspěvcích zpochybňuje.