Kuře

Bojíte se také jezdectví?

Dobrý den, moc se mi líbí koně ( avšak více psi ) a v budoucnu bych se na nich možná chtěla naučit jezdit, ale velmi se bojím pádů z koně a možných úrazů. Bojíte se také? Co mám proti takovému strachu dělat?

Nejlepší odpověď
anonym

Kdysi jsem byla vedoucí dětí na jezdeckém pobytu u Václava Chaloupky.Většina holek 12–14let si pobyt vůbec neužila,bála se,spíše je bavilo se o koníky starat.Zbytečně se bojíš předem.Pokud se budeš chtít naučit jezdit,staň se členkou některého jezdeckého oddílu s odborným trenérem,tam mají tzv.školní koně,většinou bez zlozvyků a na jízdárně získáš potřebnou zkušenost,praxi i jistotu.A také se přestaneš bát.Respekt je v pořádku,ale nesmí tě ochromovat.Většina pádů,které vypadají krkolomě,dopadnou dobře.A pádům se nevyhneš,jen je třeba mít předepsané nebo vhodné vybavení-přilbu,rukavi­ce,jezdecké boty,pojistné třmeny atd.Držím ti palce a neboj se,stojí to za to !…:D

Další odpovědi
anonym

Jezdectví se nebojím, ale ke koním mám respekt.
Když jsem byla malá, měli jsme kousavou kobylu. Jednou mne málem ňafla. Já ječela jako by mne na nože brali a maminka stihla doběhnout včas.
Dcera má koně ráda a dost dlouho se kamarádce o koně starala. Teď už má svou rodinu a docela jiné starosti.
Strach máš oprávněný. U koní musíš být hodně opatrná a ani tak se nemusíš vyhnout úrazu. Záleží jen na Tobě, zda je Tvá láska ke koním tak velká, že svůj strach jednou překonáš a do některého jezdeckého klubu se přihlásíš.

Michálek1245

Strach je oprávněný a s ním to nejspíš nepůjde. Hodně vám pomůže helma pro koně třeba od https://eques­trians.cz/459-helmy protože nabydete takovou jistotu, že jste více v bezpečí. Ale samozřejmě jako každý sport, tak i jezdectví má svoje úskalí. Pád z koně prostě bolí. Ale pokud nebudete blbnout, tak si maximálně tak narazíte kostrč. Zase bych v tom neviděl nějaký životu nebezpečný hazard. 😉