Michal

Bojíte se nových nezaběhnutých věcí? Proč?

Někteří lidé se bojí nových věcí,třeba počítače s tvrzením byl jsem 50let bez toho,budu nadále bez.

Nejlepší odpověď
ten který je

Nebojím ale jsem spíše zvědavý jak to funguje.Na druhhou stranu nemusím mít vše.Zajímám se o věci o kterých vím že budu potřebovat nebo s nimi přijdu do kontaktu.

Další odpovědi
lorja

Nejsem z těch,co se bezhlavě vrhnou vyzkoušet něco úplně in.Chvíli okukuji,zjišťuji a až následně se rozhoduji,jestli ano nebo ne.Jsou věci,které opravdu nemusím.Nepotřebuji skákat na laně z mostu.Mít v uchu plno kroužků a na vlasech barvu,která se těžce definuje.Ale s názorem,že když jsem počítač nepotřebovala x let,tak ho už nebudu potřebovat nesouhlasím.
Nejsem vůbec technický typ.Proto mi v mém souboji s pc hodně pomáhají naše velmi šikovné knihovnice,které pořádají kurzy práce na počítači pro širokou veřejnost.

deny555

Já jdu rád do všeho nového i když to není vždycky akorát.Asi to bude tím,že jsem ve znamení berana a ti jdou do všeho přímo,někdy i bezhlavě.

fortin

Ano, povahou patřím k tradičním těmtok. Co je nového, to preventivně odsuzuji protože je to špatné. Líbilo by se mě styl 30. let kdy třeba rodiče vdali dceru. No a momentálně jdu do nové věci. Oprava nebo nátěr smaltované vany. I když mám nátěr koupený, i epoxidové lepidlo a brousil vanu, myšlenky se věnují otázce zda výsledek broušení je dostatečný, protože žádné rýhy na smaltu nevidím. A tak procházím kolem vany, ale netěším se na tu práci protože ji neznám. Navíc oni tam v návodu hrozí až nebezpečnými výpary a když není průvan, tak není větrání. Pak nenávidím stěhování za prací. Jsem zedník a jednou přijde čas kdy děťátko dům je postaven a musím na jinou stavbu. Tak toho se hrozím co to bude zač. V podstatě se mohu obávat nových nevyzkoušených věcí. Ale počítače? Moment, naliji si víno. -
Ták.
Tak třeba hry v kategorii simulátorů strašně obdivuji, včetně práce tvůrců těchto her. Podívejte, v minulosti ve škole byla povinná četba Kytice, Babička a pod. Ale my jsme dnes jinde, nároky na občana jsou jiné, nežijeme na venkově. Potřebujeme se vyznat ve světě, jak to funguje. A to je ta otázka dětí: Jak to funguje? Odbočuji možná jinam ale když už jste mě dal tuhle otázku, tak do toho patří právě ta simulace, ten trenažér. Který mě ukáže jak to funguje, tam se nedá nic zkazit. Takže rád se setkávám se známými věcmi které mě v minulosti neublížily. Za novou věc nepovažuji mikrovlnnou troubu která byla popisovaná v knížkách z 50.let. Nová věc je nová revoluce, kterých už tu bylo hafo a nesplnily sladké očekávání lidstva.