Bojím se,že se neskamarádím

Zítra jdu do prváku budu studovat gastronomii a bojím se , že se neskamarádím, protože jsem se koukal na facebook a koukal jsem se po svých budoucích spolužáků, jeden kluk mi příjde jako lamač srdcí a IN oblečen, druhý mi zas připada jako vysmátý a i trošku divný. Některé holky, které budou mými spolužačkami jsou fifleny , nebo spíš jedna fiflena. A některé mi připadaj jako normalní holky. Ale vůbec jsem já nenašel nákýho kluka, který by mi připadal normální nebo aspon, který by byl podobný se mnou některých věcech či činostech. Mám i takový divný pocit, jak se už mám vůbec skamarádit a jestli někoho zaujmu a bude se se mnou kamarádit. No nevim.Dáte mi nákou radu? pokud jste mi aspon porozuměli?

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Nemáš koukat na fejsbuk, tam je to samá póza. Je vidět že máš extrémně vyvinutou představivost a díky tomu seš schopnej předem vidět všechny ty katastrofický scénáře. Protože je to pro tebe nová zkušenost, tak máš z toho preventivně bobky a to je naprosto normální. Věř mi že ostatní spolužáci jsou na tom podobně jako ty, ať už vypadaj na webu sebevíc v pohodě. Jakákoli nervozita předem je naprosto zbytečná a iracionální, věř mi že zejtra tam přijdeš, a žádný velký dramata ani dějový zvraty se konat nebudou, s velkou pravděpodobností to bude stejně okázalá nuda jako kdykoli předtím. Podívej se na mě, já byl taky nervózní když jsem se registroval na odpovedi a jak mě tu všichni krásně přijali. Já bych řek že přímo s otevřenou náručí.

Další odpovědi
Drap

Covat se zcela přirozeně

FikeCZ

Ja se taky bal kdyz jsem sel na gymnazium že si nenajdu kamosi ,navic každy měl nějake skupinky nebo co…Dal jsem tomu cas zezacatku se mi všichni smali nevim proč ,..Pak sem si našel z třídy kamarada :) pak druheho pak 3 ..Když si najdeš prvního ten tě možna s kamaradí s druhymi…To chce dat prostě čas a nebo začit s někym komunikovat třeba najdeš společne zajmy nebo tak neco…Nesud je jak vypadaji ale jací sou uvnitř! :)

hanulka11

To znám moc dobře, často jsme se stěhovali a já stále nastupovala v nových místech do školy a to je podobné -prostě přijít prvně do nového prostředí…neboj až se sejdete ve třídě vycítíš sám z bezprostředních reakcí ostatních ,kdo je ti víc sympatický kdo míň a jistě si s někým padneš do oka, podle fotek neposuzuj to je pak stejně vše jinak.
Hlavně buď sám sebou a na nic si nehraj a získáš sympatie neboj .
Držím ti palce a nepodceňuj se.

www

Neřeš internet s pitomostma a zůstaň stejnej, určitě se s někým dáš dohromady. Toto jsme ve tvém věku prožívali všichni, několikrát, nakonec vždy v pohodě a bez netu. Je mně dávno přes 60, vím co říkám 😉
Věřit samozřejmě nemusíš, i to ke tvému věku patří 😁 !
Zkušenost

pokazdejinak

když tam vkročíš s představou „to je otrava, nebudu mít tady žádné kamarády“ tak to taky tak dopadne – tvůj otrávený obličej nakonec každého odradí… prostě buď přirozený, s optimismem v duši (a na tváři) si říkej „hurá, poznám zajímavé nové lidi, kdopak asi bude můj kamarád?“ a ono to půjde :) držím palce

zbynekplzen

Hlavně je třeba si uvědomit , že tam budete všichni poprvé a všichni jsou na tom podobně jako ty , nikdo se na začátku nebude cítit ,ale to přejde , až se trochu otukáte. Hlavně si nedělej ůsudek podle první fotky , lidi bývaj překvapivě jiní než člověk odhaduje , vše se srovná , Takové pocity jít do neznáma ještě zažiješ mnohokrát až si třeba budeš hledat práci ,jednou budeš na ty nové kámoše vzpomínat, pokud tam náhodou nenajdeš kámoše-kámošku na celých život.