aramah

Bojí se co s tím?

Můj sedmiletý vnuk se bojí bouřek, větru a když jsou blesky je úplně mimo.Jak mu vysvětlit že se mu nic nestane?

Nejlepší odpověď
anonym

já i má sestra trpíme panickým strachem z bouřek už od dětství a bohužel i když se rodiče sebevíc snažili nám vysvětlit že není čeho se bát tak se bojíme,mému synovi pomohl jeden dokument ve kterém je popsáno co to bouřka je jak vzniká a čím je neškodná a naopak,dokud bouřku nepochopil bál se,mě bohužel nepomohlo ano to

Další odpovědi
panenka

Moje dcera se se taky bojí bouřky jednou když byla bouřka,přišla ke mě a držela se mě jak klíště a říkala že se bojí že sama spát nebude.Vzala jsem si jí k sobě a řekla jí že jí tá bouřka nic neudělá jak jsem jí měla u sebe tak zrovna bouřka byla a já se jí pak zeptala jestli se něco stalo když zahřmělo.Řekla že ne a tak jsem jí vysvětlila že ta bouřka je jen venku a že když je v domečku tak se jí nic nestane,že po bouřce a dešti je pak venku pěkně.Snažila jsem se jí to vysvětlit vždy když bouřka byla a nakonec se bát přestála.A aby se nebála když spí v pokojíčku koupila jsem jí svítící lampičku která mění barvy a řekla jí že jí to vždy zapnu aby tam nebyla sama ve tmě a nebála se.Možná to bude chvílku Aramah trvat ale uvidíte že to váš vnuk zvládne .

pondělí

nevysvětlovat,jít s ním na procházku,když je bouřka,má asi v hlavě blok ,z ranného dětství,byl bouřkou traumatizován

vlastina

Nevysvětlíte mu to.Jen ho můžete"chlácholit".