Avatar uživatele
aramah

Bojí se co s tím?

Můj sedmiletý vnuk se bojí bouřek, větru a když jsou blesky je úplně mimo.Jak mu vysvětlit že se mu nic nestane?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? panenka, annas, anonym před 4968 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

já i má sestra trpíme panickým strachem z bouřek už od dětství a bohužel i když se rodiče sebevíc snažili nám vysvětlit že není čeho se bát tak se bojíme,mému synovi pomohl jeden dokument ve kterém je popsáno co to bouřka je jak vzniká a čím je neškodná a naopak,dokud bouřku nepochopil bál se,mě bohužel nepomohlo ano to

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Moje dcera se se taky bojí bouřky jednou když byla bouřka,přišla ke mě a držela se mě jak klíště a říkala že se bojí že sama spát nebude.Vzala jsem si jí k sobě a řekla jí že jí tá bouřka nic neudělá jak jsem jí měla u sebe tak zrovna bouřka byla a já se jí pak zeptala jestli se něco stalo když zahřmělo.Řekla že ne a tak jsem jí vysvětlila že ta bouřka je jen venku a že když je v domečku tak se jí nic nestane,že po bouřce a dešti je pak venku pěkně.Snažila jsem se jí to vysvětlit vždy když bouřka byla a nakonec se bát přestála.A aby se nebála když spí v pokojíčku koupila jsem jí svítící lampičku která mění barvy a řekla jí že jí to vždy zapnu aby tam nebyla sama ve tmě a nebála se.Možná to bude chvílku Aramah trvat ale uvidíte že to váš vnuk zvládne .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pondělí

nevysvětlovat,jít s ním na procházku,když je bouřka,má asi v hlavě blok ,z ranného dětství,byl bouřkou traumatizován

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vlastina

Nevysvětlíte mu to.Jen ho můžete"chlácholit".

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek