Avatar uživatele
zjentek

Bojej se živí ptáci jinejch ptáků?

..třeba jestli se bojej umělejch ptáků kolem krmítka, atp.
..všiml jsem si, že krmítka už kolikrát prodávaj i s různejma ptákama..

Ad Drap- a tak je fakt, že krmítko s umělejma poštolkama nebo vejrama jsem v prodeji zatím neviděl ..a nevíš, jestli se úplně malej ptáček bojí stejně malýho umělýho ptáčka??

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, gecco, anonym před 3069 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Testuje se robotický pták, toho se živí ptáci bojí.
http://magazin­.aktualne.cz/ku­riozity/nizozem­ci-vynalezli-robotickeho-dravce-ptaci-se-ho-boji/r~508e933­a2dd111e4a8700025900fe­a04/

--
Pokud se o tuto problematiku zajímáte víc, , zkuste si pročíst bakalářskou práci, v niž student vyhodnocuje pokusy s atrapami pohyblivých a nepohyblivých ptáků a návštěvou živých ptáků u krmítek.

Např. zjisttl, že "délku pobytu na krmítku ovlivňuje atrapa, pohyb atrapy a druh „sýkory“(Tab. 11).

Většina ptáků tráví na krmítku v přítomnosti jakýchkoliv atrap relativně krátkou dobu atd. "

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Přírodovědecká fakulta
Katedra zoologie

Bakalářská práce
Jak ptáci hodnotí riziko predace v zimních potravních experimentech – význam pohybu atrapy
Miroslav Bažant, České Budějovice 2006

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Ns_4ef­wrIGYJ:www.cke­.cz/theses/Vyz­nam-pohybu-%28Bazant-bak%29.pdf+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano, bojí. Malí ptáci se bojí převážně dravců, Denní ptáci, včetně dravců, se bojí nočních dravců /sov/.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jistý druh ptactva, který pokládáte za prioritní zvířata ve vašem menu, si „změřte“ a postavte mu budku/krmítko na míru.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Určitě se bojí třeba káněte, orla či jiných dravců.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zjentek

Jugare ale orel je taky živej ..a dokonce i káně je živá ..tak já nevím- mluvím česky?

před 3069 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No s robertkem tam snad běhat nebudeš někde po lese.

před 3069 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek