zjentek

Bojej se živí ptáci jinejch ptáků?

..třeba jestli se bojej umělejch ptáků kolem krmítka, atp.
..všiml jsem si, že krmítka už kolikrát prodávaj i s různejma ptákama..

Ad Drap- a tak je fakt, že krmítko s umělejma poštolkama nebo vejrama jsem v prodeji zatím neviděl ..a nevíš, jestli se úplně malej ptáček bojí stejně malýho umělýho ptáčka??

Nejlepší odpověď
annas

Testuje se robotický pták, toho se živí ptáci bojí.
http://magazin­.aktualne.cz/ku­riozity/nizozem­ci-vynalezli-robotickeho-dravce-ptaci-se-ho-boji/r~508e933­a2dd111e4a8700025900fe­a04/

--
Pokud se o tuto problematiku zajímáte víc, , zkuste si pročíst bakalářskou práci, v niž student vyhodnocuje pokusy s atrapami pohyblivých a nepohyblivých ptáků a návštěvou živých ptáků u krmítek.

Např. zjisttl, že "délku pobytu na krmítku ovlivňuje atrapa, pohyb atrapy a druh „sýkory“(Tab. 11).

Většina ptáků tráví na krmítku v přítomnosti jakýchkoliv atrap relativně krátkou dobu atd. "

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Přírodovědecká fakulta
Katedra zoologie

Bakalářská práce
Jak ptáci hodnotí riziko predace v zimních potravních experimentech – význam pohybu atrapy
Miroslav Bažant, České Budějovice 2006

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Ns_4ef­wrIGYJ:www.cke­.cz/theses/Vyz­nam-pohybu-%28Bazant-bak%29.pdf+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz

Další odpovědi
Drap

Ano, bojí. Malí ptáci se bojí převážně dravců, Denní ptáci, včetně dravců, se bojí nočních dravců /sov/.

anonym

Jistý druh ptactva, který pokládáte za prioritní zvířata ve vašem menu, si „změřte“ a postavte mu budku/krmítko na míru.

anonym

Určitě se bojí třeba káněte, orla či jiných dravců.

zjentek

Jugare ale orel je taky živej ..a dokonce i káně je živá ..tak já nevím- mluvím česky?

anonym

No s robertkem tam snad běhat nebudeš někde po lese.