Body a jejich odebrání

Dobry den chtel bych se ješte zeptat co se tyče bodu když vam městky uřad odebere body a za nejakou dobu vam přide oznameni že se mate dostavit na magistrat jestli platim nakou pokutu např když překročim v měste rychlost o 5km a vyfoti me radar dekuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nevím zda pod výrazem "...když vam městky uřad odebere body" máte na mysli konkrétní přestupkové (správní) řízení a nebo jen okamžik spáchání přestupku, za který vám budou odebrány body.

Na úřad jste zpravidla zván pouze jednou s tím, že v rámci tohoto přestupkového (správního) řízení s vámi bude projednán konkrétní přestupek, bude vám vyměřena pokuta, proveden záznam trestných bodů a případně oznámen zákaz řízení (pokud by se jednalo o vážnější přestupek).

Pokud ve městě překročíte rychlost jen o 5 km/h, tak podle přísného výkladu zákona jste se přestupku dopustil (bloková pokuta je 1.000 Kč, ale ve správním řízení je sazba 1.500 - 2.500 Kč).

Ale podle neoficiálních informací jsou radary v ČR schvalovány s jednotnou odchylkou ± 3 km/h, takže přestupkem je až rychlost 54 km/h a vy jste jel JEN o 1 km rychleji, takže důvodně předpokládám značnou shovívavost ze strany správního orgánu.

Dobrý den,chci se zeptat,nedavno jsem dostala dopis ze jsem prekrocila 12 trestnych bodu,a hrozi mi odebrani ridicskeho prukazu.Dnes mi prisel dalsi dopis a v nem byl paragraf:č.§ 36 odst. 3 zák.č. 500/2004 Sb.ale moc se v paragrafech nevyznam a na netu tomu taky nerozumim nemuzete mi nekdo zjistit co ten paragraf znamena??Predem moc dekuji

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 622
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 572
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 217
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.