řidič

bodový systém

Chci se zeptat?Když řidič dostane zákaz řízení na 1 rok, protože řídil pod vlivem alkoholu a po uplinutí 6 měs. zažádá o prominutí zbytku trestu tak je mu vyhoveno?a jestli ano, proč toto nefunguje při nasbírání 12 bodu?zdá se mi to poněkud divné.Děkuji za odpověd
Doplňuji:
pokud se nemýlim tak 12 bodů muže nasbírat i ten co si šestkrát zapomene zapnout pás???pořád se to zdá divné jemon mě????kdo dělá takto nelogické chyby v zákonech,?že by zákonodárci kteří jsou placeni z našich daní?kdo potrestá tyto chyby?nikdo!!!!!!!

Nejlepší odpověď
standaQ

Teoreticky to možné je. Je to sice nelogické, ale je to tak, protože pokud byl odebrán řidičák za 12 bodů a nebyl zde uplatněn žádný jiný trest (např. zákaz řízení), tak zažádat o vrácení ŘP můžete nejdřív po roce.

Narozdíl od trestního zákona, kde lze žádat o prominutí zákazu činnosti (řízení) už po půlce odpykaného trestu zákazu řízení.

V praxi je však obdobným žádostem (po půlroce, a kde je alkohol) zpravidla nevyhovováno.

Ale ano, souhlasím je to nejen divné, ale i chybné !!!