demenceee

blokáda ? bolest hrudi

jsem teď nemocná mám rýmu,kašel atd. Ležela jsem dá se říct dlouho u počítače v poloze na boku a opřená o jednu ruku. Když jsem zvedl ruku a prohla se v zádech tak mi to vystřelilo až na hruď jako kdyby k levému srdci. Ruku jsem v vrátila zpět do polohy a přestalo to. Pak jsem si sedla a nic. Hrozně jsem se lekla a jak jsem se zvedla a šla, nadzvedla jsem ruku zase se prohla v zádech a uplně mě ta bolest propíchla až na hruď jako kdyby nějaký blok. Nevíte co to je? Teď 3 týdny jsem chodila na rehabky ze zádama tak mě napadá něco zase se zádama nebo blokáda a nebo jen přeležení. Díky za odpověď
Doplňuji:
hrozně se hrbím protoz jsem měla rehabky, teď poslední dny jsem pořád seděla shrbená shrnula bych to tak že když se snažím dát lopatky k sobě tak to hrozně propíchne dopředu na hruď je to hrozný pocit

Nejlepší odpověď
venkovan

Mám dojem, že na tohle neumřeš – jen je třeba trochu se rozcvičit. Ale opatrně ne do bolesti. Už jenom to ležení u PC ti na pevnosti zádových a břišných svalů nepřidá. Příště si hezky sedni a srovnej záda a krk..
A přestaň se hrbit – ať se mají na co kluci koukat.

Další odpovědi
anonym

Tak tohle vypadá na krční, nebo hrudní obratle (spíš hádám ten krk). Pokud chodíte se zády na rehabilitace, asi nějaký problém na obratlích máte. Chce to pravidelně cvičit a držet tělo v poloze, která zbytečně páteř a hrudník nezatěžuje. Rozhodně není dobré „hrbit se“. Pokud jde o hrozné pocity, tak určitě nejste jediná, kdo je v souvislosti se svým zdravím pociťuje.
Blokáda to zatím zřejmě není, ale někde Vám to v určité poloze tlačí na nerv.
Opakuji – chce to pravidelně cvičit, posílit zádové svalstvo a odlehčit tím zbytečně namáhané páteři.
Nevím jak Vy, ale já jdu na to. Má záda už také „brblají“, že se to nedá vydržet.

pusinka50

Rehabilitace jsou od toho, aby člověka naučily správně cvičit a on podle ukázek cvičil pravidelně dál. Nechápu větu: „hrozně se hrbím, protože jsem měla rehabky“. Jestli vás po rehabkách víc bolí záda, je vidět, že cvičení opravdu potřebujete, že máte hodně ochablé zádové a břišní svaly, proto po cvičení bolí. Takže až se uzdravíte z nachlazení, honem hups na cvičení, jaké vás učili a hezky pomalu a jednoduché cviky a postupně zvyšovat dávky, začít 10–15 minutami denně a později tomu věnovat půl hodiny denně. Ta bolest je jednoznačně od zad, těžko říct, asi uskřinutý nerv, tohle se po protáhnutí, jak popisujete, stalo i mému synovi, takže méně protahovat a více cvičit