zzzzz

Blednou vám účtenky?

Koupila jsem si rychlovarnou konvici, po roce a půl začala ze spodu protékat, je nepoužitelná, fakt na zabití. Pro větší přehlednost účtu si nahoru píšu od čeho je, našla jsem účet od konvice, nahoře mám poznačeno, že je to on, ale na účtu nic není, je to jen čistý papír, ani proti světlu, tam nic není vidět, jak v obchodě dokážu, že se jedná opravdu o účet od konvice? Spoustu jiných účtenek mám vybledlých, ale při dobrém světle, jsou ještě čitelné, od konvice čitelný není.

Nejlepší odpověď
Dochy

u účtenek na termopapíru je tonormální. Bohužel. Na některých papírech jsou i zezadu popsané podmínky pro skladování. termopapír vyžaduje podmínky: bez tepla (není až tak kritické), bez mastnoty, bez některých chemikálií (tohle kritické je – průšvih jsou obálky, šanony apod. z PVC)

Další odpovědi
jirkajirka

Pro mne důležité účtenky,dokla­dy,smlouvy si projistotu překopíruji na tiskárně. V minulosti se mi to vyplatilo.

anonym

Blednou, a snad nejhorší je to u dokladů z čerpacích stanic. Vyreklamovat to přesto zkus. Snad máš záruční list.
U těch mých dokladů je to tak, že částku jako pitomec na ty blednoucí doklady opisuji ručně. Díky tomu, že je datluju do účetnictví, tak mám podchycené i číslo dokladu, datum atd. Nemám zájem, aby mi následně berňák vyházel to nečitelné svinstvo z účetnictví a klient byl potom v problémech.

panxnotdead

Blednou.. a je to určitě záměr, aby se nic nedalo reklamovat :D

Razza

pokud jsou na termopapíru, tak je to „normální“, ono to někdy bledne i na běžným papíru, hlavně sluníčkem, takže rada od taťky je, že to máš okopírovat na bílej xeroxovej papír a uchovávat v suchu a temnu (např. založit do šanonu), samozžejmě, že originál si k tomu přicvakni 🙂