ingi

Jak byste postupovali vy, aby se blechy znova nedostaly do bytu?

Dobrý den,
bydlíme na vesnici v menší bytovce. Naší sousedé měli v bytě psy, kočky a další zvířata. Náhle všechny zvířata zmizela a začaly se na schodišti objevovat blechy. Předpokládám tedy, že se zvířat zbavili, jelikož měli u sebe doma blechy, které se tam stále množí a už se dostali jak na schodiště, tak i do našeho bytu. Blech v našem bytě jsme se ihned zbavili, ale na schodišti nacházíme blechy každý den. I když je zabijeme, další den jsou na schodišti další, takže vážně usuzujeme, že se blechy množí u sousedu v bytě.

Dotazovali jsme se jich několikrát, ale blechy u nich v bytě zamítají. Jelikož byty jsou obecní, byli jsme se zeptat i starosti, jak naložit s touhle problematikou, ale on radši dělá, že nic neslyší… Už náš nebaví stále nakupovat postřiky a každý den stříkat schodiště a hlavně prostor okolo našich dveří, aby se k nám znovu blechy nedostaly.

Jak by jste postupovali vy?

Blechy u sousedů v bytovce

Nejlepší odpověď
jáára

Normálně bych napsal papír, že novákovi maj doma blechy. Nesrat se s něma a útočit takovým způsobem.

Další odpovědi
ReHu

Pokud se blech nezbavíte i v okolí, budou se k vám dostávat stále.
Stížnost na obec písemně, doporučeně a požadovat nápravu.
Nesmíte se dát odradit.
Nebo se odstěhovat.

arachis

Pokud nemáte doma zvířata,hlavně kočky,tak si kupte BioKill a často stříkejte koberec u hlavních dveří,stačí tak 10 cm pruh.Pokud koberce nemáte,tak si takový malý pásek pořiďte,připlepte ho oboustranou lepící páskou.A takový domácí lapač blech (osobně zatím nevyzkoušeno) je : Na noc ,až je opravdu tma.dát na podlahu talíř s trochou vody po celém dně,přidat jar a doprostřed zapálit nejlépe plovoucí svíčku. Blechy jdou prý za světlem a z jarové vody se nedostanou. Ale vodu nemíchat,nechat ,aby jar udělal na vodě povlak