Seznam.cz

Bláznovství, UFO a bretariánství, nakolik tomu může podlehnout realista?

Cituji z blogu: Každý by se léčil sám – vždyť nejzdravějšími lidmi této planety jsou bretariáni (také, jako ti, kteří viděli UFO, jsou dnes stavěni do role podvodníků, kterým lidé nevěří, ale žijí skutečně z vesmírné energie). http://kolian­dr.blog.idnes­.cz/blog.aspx?c=577975

Odpovědi
Kepler

Kdyby realista podobným nesmyslům podlehl, nebyl by realista, ale pomatenec. Až bych skutečně sám věrohodně zdokumentoval a dokázal existenci UFO, pak klidně budu tím bre…co? Kecy o UFO jsou jenom dílem lidí, co se snaží být zajímaví a za celou tu dobu 70ti let, co nám to tady údajně lítá to ještě nikdo nedokázal. Pohádky moderní doby. Kdysi stačili různí specializovaní bohové, případně sedmihlavý drak plivající oheň.

ivzez

Duševně onemocnět („zbláznit se“) může každý → i realista.
Uvěřit nemožnému (nesmyslům) realista podle mne nemůže.

luckykubrt

Jde o to, co je ve skutečnosti realita. Pokud je něco očividně pravda, ale kvůli DŘÍVĚJŠÍM poznatkům (nebo učení) tomu nikdo nechce věřit už to je právě nerealistické. Kdo ale má právo rozhodovat, co je pravda ? Je to katolická církev, islám nebo vlády ? Pro pravého křesťana je realitou Boží slovo, ale ne všichni lidé jsou pravými křesťany. A z toho důvodu jsou křesťané vnímani jako blázni, protože moderní je věřit v evoluci (možná je pravda někde uprostřed). 😉