Monyszek

Blackout na mobilu, nefungující aplikace – kde je problém?

Mám prestigio 3400 …asi tak rok a čtvrt… a poslední dobou se setkávám s tím, že se mi seká FB, messenger, jedna hra, jedinou kterou tam mám … hlásí to „aplikace bohužel nereaguje“ či tak něco, a to klidně i několikrát za sebou. Pak se mi taky stává, že třeba zamknu mobil a nejde to odemčít, černá obrazovka, nereaguje na nic. Jediný co pomůže je třeba vyndání baterky. Co to může dělat?

Odpovědi
gecco

To může dělat leccos…
V prvé řadě si zazálohuj data a udělej FactoryReset…
Pak, pokud to nepomůže, telefon reklamuj.

Muffz

Co to muze delat? Spousta stahnutych a aktivnich free sra*ek (aplikace, hry) z google play. Zdarma se prodavaji ve velkem procentu hry, ktere nejsou optimalizovane, plne skrytych i neskrytych reklam. Navic po vypnuti aplikace se vypnou jen zdanlive, procesy aplikace porad bezi a zahlcuji cpu a ram. Je nutne vypinat aplikace pres spravce uloh.
Ze se mobil seka uz je pak dano tim, ze mobil nema vic pameti k dispozici a pracuje jen s par procenty. Cerna obrazovka, nereaguje atd muze (urcite) taky zapricinovat zaplneni operacni pameti.

Doporucuju zalohovat dulezita data (kontakty a zpravy jen) a v nastaveni dat mobil do tovarniho nastaveni, cimz se promaze a bude jako novy. Dale doporucuju neinstalovat kazdou kravinu a vypinat procesy pres spravce uloh.