dan1005ful1

Jak funguje vydělávání Bitcoinů?

Dobrý den,
Zajímalo by mě, jak to je s tím Bitcoinem, od kámoše jsem slyšel, že se dá nějak vydělávat, resp. že se stáhne nějaký program a on posílá mému PC příklady on je vypočítá a odešle a získá za to peníze, které se napíšou do toho programu, a až budu chtít, tak si je mohu poslat na účet, chápu-li to správně.Ale teď k věci:
Funguje to?
Co je na to potřeba? resp. věk, živnost. list nebo něco takového?
Máte s tím někdo zkušenost?
Předem děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Human

Bitcoin (skratka BTC) je anonymna, decentralizovana, virtualna mena. Staci si stiahnut klienta (program), ktory ti vytvori BTC penazenku – napr. Bitcoin-QT, Electrum, atd. (alebo este je aj online penazenka – www.blockchain.info) BTC mozes ziskat tak, ze ti ich niekto posle alebo ich budes tazit, avsak ako pisal Pepa25, ak nemas velmi silny procesor alebo graficku kartu, tazbou moc nezarobis. Vacsinou sa tazba oplati iba pomocou specializovaneho zariadenia na tazbu, nazyva sa to BTC Asic miner. Za BTC mozes nieco kupit alebo ich mozes ich u niekoho vymenit za realne peniaze.

Další odpovědi
Pepa25

Jmenuje se to těžba bitcoinů a dnes už se tím v podstatě nedá vydělávat, jedině za cenu docela velkých investic do HW …

Quimby

No vzhledem k tomu, že je Bitcoin jako měna nebo akcie, tak nic nepotřebuješ.
Ano, bitcoiny se získávájí za výpočetní čas. Poté s nimi obchoduješ stejně jako s akciemi, tedy ideálně levně nakupuješ další a draze se je snažíš prodat.

Patrick Bart

Dnes už se bitcoin těžit nevyplatí, tady platilo to pravidlo, kdo driv prijde, ten driv mele http://www.fo­rexsrovnavac.cz/bit­coin

Koukro

Živnostenský list na to určitě nepotřebuješ 🙂 Na druhou stranu, mining (těžení) už dávno není pro jednotlivce. Jestli si chceš bitcoiny jen vyzkoušet, spoustu návodů a tipů najdeš třeba tady: http://btctip­.cz/bitcoiny-zdarma