adrejek

BIO obleceni – vyplati se?

Vybiram darky pod stromecek a narazila jsem na BIO obleceni, ktere me celkem zaujalo, napr: http://www.urban-shop.cz/bio-obleceni/c-938/

Co myslite, je to dobra investice pro mou dcerku?

Odpovědi
huxa

přestože jsem ze zahradnické rodiny, rozdíl mezi bavlnou a biobavlnou mi neni známý… raději jí kupte něco z konopí, rozdíl lze poznat a např. konopná čepice je velmi pohodlná a méně se deformuje.

anonym

v zahraničí jsou lidi posledlí bio kravinama, ale tak tam maj jistý, že to maj kvalitnější.. zatimco u náš cokoliv je bio je jen velká spousta lží za větší prachy, nevidim v tom rozdíl od ostatních nebio věcí :/

Vojtěch

Není to jen o jakosti, ale i o zodpovědném přístupu k životnímu prostředí:

  • ekofarmáři nepoužívají umělá hnojiva a pesticidy
  • při zpracování biopotravin se nepoužívají žádné syntetické potravinářské látky
  • biopotraviny neobsahují GMO
  • ekologické zemědělství je ohleduplné a neškodí okolní přírodě
  • BIO zahrnuje také FAIRTRADE a NOT TESTED ON ANIMALS
  • atd.

sdesigner

BIO oblecenie? hmm…tak ja neviem ci tymto zachranite prirodu…tam skor trebal zasah zo strany vlad aby pestovatelia boli setrnejsi k prirode uz od zakona…to ze par jedincov kupi BIO to nic na veci nezmeni…a aj tie BIO veci sa nosia na naftovych kamionoch tak ochrana je tam tam :D ale to bol len nazor na ochranu prostredia…ja zijem v zahranici a BIO si sem tam doprajem ale iba potraviny…no v zasade kvoli chuti…su ovela lepsie, chutnejsie citim z nich to co mi babka doniesla zo zahrady..plne prirodzenej aromy atd..skor by som dcerke kupil bio ovocie a oblecenie vybral podla jej vkusu a uzitocnosti…
Doplňuji:
este by som doplnil..pokial som zil doma na slovensku tak som sa zameriaval na zname renomovane firmy oblecenia… :) skuste sa lepsie poobhliadnut..menej zname znacky v normalnych obchoch (teda nie v stankoch) vedia ponuknut ovela vacssi komfort a spracovanie…je to tym ze niesu vyrabane v thajwane vo velkom pre napriklad NIKE ale v malych fabrikach…aj ked stoja niekedy (nie vzdy) trochu viac…rozdiel ucitite uz len dotykom…